Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

hayvan sahiplendirme platformu

http://www.turseng.com/...an-cok-sayida-kopekcan.html

"linkteki canların hepsi acilen yuva aramaktadır. bir kısmı geçici yuvasında, bir kısmı da her gün için yüklü pansiyon ücretlerinin ödenmekte olduğu pansiyonlarda kalıcı yuvalarını beklemekteler. bir candostu arıyorsanız, pet shop gibi kanlı ticaret mekanlarını değil, bu şekilde tamamen ücretsiz sahiplendirme yapan, yaşamlarını canlara adamış gönüllü sahiplendirenleri tercih etmenizi, bu canları sahiplenmenizi önemine binaen tekrar önermekteyim. bu canların resimlerine dikkatlice göz atın, ilk kez candostu sahiplenecekseniz veya candostunuza arkadaş arıyorsanız bu canları ivedilikle sahiplenin. evi, bahçesi müsait olan hayvan haklarına duyarlı herkese mutlaka bu canlardan birini, bir kaçını sahiplenmesini, yuvasını açarak sevgi, şefkat ve ilgi vermesini önermekteyim."
kendi blog'umdan alıntıdır.ek: bu tür yuva arayan canlara yönelik ilanlara facebook/twitter gibi araçlarda denk gelenlerin, bu ilanların zaten evinde ve bahçesinde çok sayıda cana bakmakta olan, limiti dolu hayvanseverler arasında dönüp durmaması, bu tür platformlardaki hayvansever insanlar ve sayfa ve de gruplarla ilgisiz yada benim gibi bu sosyal medya araçlarında hesabı bulunmayan ama candostu arayan insanlara ulaşabilmesi için mutlaka sözlükler, bloglar, siteler, forumlar gibi diğer mecralarda da paylaşması/paylaşılmasına vesile olması gerekmektedir.
bu nedenle ben de, tarafıma ulaşan bu tür sahiplendirme/kayıp ilanlarına hem blog'da, hem de sözlük'te yer vermekteyim.
özellikle engelli, herhangi bir nedenle terk edilmiş, sahipsiz kalmış canlarla ve tavşan/kuş/hamster/iguana/cavia gibi kedi/köpekler kadar önem verilmeyen, tam da bu nedenle ve genel olarak bu küçük hayvanlara yönelik özel sevgim ve ilgim bulunan bu canlarla ilgili ilanlara özel önem vermekte, bunları hem blog, hem de sözlük'te yayınladıktan sonra, daha geniş çevreye duyurulması için uğraşmaktayım. özetle, linkte bir birinden muhteşem çok sayıda yuva arayan köpekcan ve iletişim bilgileri yer almaktadır. bu canları sahiplenemeseniz bile, sahiplenmek isteyenlere duyurarak yuva bulmalarına vesile olunabilir.
(bkz: sahiplenmede engelli hayvanlara öncelik verilmesi)
(bkz: yuva arayan engelli hayvanlar)