Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

HASTA KÖPEK ARAÇLA BİRLİKTE ÇALINDI - KAYIP İLANI - ÖNEMLİ/ÖNCELİKLİAşağıdaki metin ve açıklamalar aracı çalınan hayvansevere aittir: Aracı ve/veya içindeki mavi renkli box'ta bulunan hasta köpeği görenlerin/bilenlerin/duyanların iletişim bilgileri aşağıda yazılı olan Mehtap Hanım'la irtibata geçmesi gerekmektedir.
"ARABAM İCİNDEKİ HASTA YAVRU KÖPEKLE ÇALINDI. LÜTFEN YARDIM!
34 DT 3700 plakalı, siyah peugeot aracım, bugün saat iki sularında, içinde bir ay önce pirincci den aldığım hasta yavru köpekle beraber çalındı.  tek düşündüğüm o minicik can. arabada, box'ın icindeydi. başka birsürü de boş box vardı. arabamı çalan kişi hayvanı fark ederde ilgilenir mi yada alır bir yere mi atar yada fark etmez hayvan, aç susuz kalır, ölür mü delirmek üzereyim. icindeki yavrunun başına birsey gelmeden, aracımın biran önce bulunması icin yapılacak birsey aklınıza geliyor mu? 
"aldığımızda cenesi kırıktı ve uyuz baslangıcı vardı, tedavi görüyordu, bas kısmındaki tüyleri yer yer dökülmüştü. bugün de uyuz banyosu ve ignesi icin veterinere götürüyordum. o resimleride ekliyeceğim. açık mavi, kapağı üstten açılan bir boxın içindeydi. arabam kasımpaşa, piyale paşa mah. can sokakta calındı."
bana ulasabileceğiniz arkadasımın teli 
 ek bilgiler: 
"Bu miniğin hikayesi uzun. Bir gece saat yarımda, sürekli besleme yaptığım bölgelerden biri olan pirincci köyde yasayan coban muharrem aradı. 4 kardeslermiş, anneleri iki gündür kayıpmış, bebekleri almış başka bir annenin yanına koymuş ve gitmiş. O annede kabul etmemiş, birini öldürmüş, ikisini yaralamış. Muharrem gece yarımda bakmaya geldiğinde fark etmiş ve hemen beni aradı. Biz oraya vardığımızda yaralı bebeklerden biri daha ölmüştü. Diğer yaralıyı ve sağlam olanı alın kliniğe götürdüm. Çenesini kırmış, kafasında cok sayıda ısırık vardı. Tedaviye aldık. Anne iki gün sonra dönünde sağlam olanı tekrar yanına koyduk, bu bebek çenesinden dolayı anneyi ememediği icin günlerce enjektörle besledik. Ne kadar üzüntülü oldugumu anlatamam.
Yardımlarınız icin cok tesekkürler,
Sevgiler,
mehtap"