Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KAZ TÜYÜ VE KÜRK TİCARETİNİN YASAKLANMASI TALEPLİ İMZA KAMPANYASI

08.02.13 tarihinde gece yarısı, hayvanlara şiddet içerikli görsellere bakamıyor/izleyemiyor olmama rağmen, ilginç bir şekilde tamamen tevafuk eseri izlemiş olduğum KAZ TÜYÜ İŞKENCESİ - KAZ TÜYÜ ÜRÜNLERİ SATIN ALMAYIN (yazı için linke tıklayın) başlıklı yazımı gece yarısı oturup blog'da yazmama, devamında yine gece vakti yazarı olduğum ekşisözlük'e eklememe sebep olacak kadar yoğun bir şekilde üzülmeme sebep olan ilgili video: + 18

bu da kürk vahşetini anlatan, kürk vahşeti hususunda bilgi edinmemizi, devamında çevremizi bilinçlendirmemizi sağlayan videolardan birisi:
+ 18 Türkiye'de de bu vahşetler söz konusu. Kaz tüyü İşkencesi başlıklı makalemin altına yapılan ve hukuka aykırı içerik nedeniyle yayınlamadığım yorumlardan birisinde bu vahşetin sadece diğer dinlere mensup halklar tarafından, diğer ülkelerde yapıldığı, islam dinini geçerli olduğu ülkelerde yapılmadığı gibi yanlış bir söylem vardı. bu elbette ki, doğru bir söylem değil, zira hem Türkiye'de, hem de diğer müslüman halkların yaşamakta olduğu ülkelerde, yine bizzat müslümanlar tarafından gerçekleştirilmekte ve gerçekleştirilmeye devam etmektedir hem kaz tüyü, hem kürk, hem de hayvan deneyleri denen vahşetler. 
özetle, hayvana yönelik şiddetin dini, dili, ırkı yoktur. 
tüm dinlere mensup, tüm ırklara ait, farklı dilleri konuşan herkes tarafından uygulanmaktadır bu zulüm bu canlara. üreterek, kullanarak, satın alarak herkes bu şiddete katılmaktadır.
ama, artık bu vahşetlere dur demenin zamanı geldi de geçiyor.
bu tür vahşet ve işkenceler sonucunda elde edilmesine rağmen, hayvan haklarına aykırı olmasına rağmen mevzuatta hayvan hakları ihlali olarak görülmemesi sebebiyle tamamen yasal çerçevede gerçekleştirilen, yasal işkence dediğim, devletlerin izin vermiş olduğu, endüstriyel hayvanlara yönelik tüm bu vahşet ürünü kaz tüyü ve kürk ürünlerine yönelik her türlü ticaretin gerekli yasal düzenlemeler yapılmak suretiyle tamamen yasaklanması için İMZA KAMPANYASI düzenlenmiştir. kampanyayı düzenleyen resmi hayvan korumacı ve hayvan hakları savunucusu arkadaşım olup, kendisine hem bu çabası için teşekkür etmekte, hem de destek vermekteyim.
bu kaz tüyü ve kürk vahşetine üzülen, videolarını ve ilgili yazıları defalarca paylaşarak duyarlılık gösteren herkese bu imza kampanyasına katılarak sadece ad, soyad ve email ekleyerek imza vermesini ve devamında çevresine duyurmasını önermekteyim. bu şekilde atılan imzalar kampanya düzenlenirken eklenmiş bulunan bu kaz tüyü ve kürk ticaretini yasaklama yetkisine sahip ilgili makamların email adreslerine anında gönderilmekteymiş. HEDEF - BU YOLDA 100.000 İMZA.
100.000 İMZA KARARVERİCİ MEVKİİNDE BULUNAN BU İNSANLARA TOPLUMUN KAZ TÜYÜ VE KÜRK VAHŞETİNE TEPKİSİNİ GÖSTERECEK VE TOPLUM DUYARLILIĞINI DİKKATE ALARAK KAZ TÜYÜ VE KÜRK TİCARETİNİN YASAKLANMASINA YÖNELİK GEREKLİ DÜZENLEMELERİ YAPMAYA ZORLAYACAKTIR.
BU NEDENLE BU KAMPANYA ÖNEMLİDİR! HAYVAN HAKLARINA DUYARLI HERKES MUTLAKA KATILSIN!