Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

nusr-etvahşethane.

http://www.turseng.com/2013/02/nusr-et-1-yaz.html
http://www.turseng.com/...ut-danasi-kullanimi-ve.html
http://www.turseng.com/2013/03/nusr-et.html

http://www.turseng.com/...i-iskencesi-sut-danasi.html - süt danası vahşeti

türkiye'de tüm marketlerde, kasaplarda, lokanta/restoran/kasap bozması medya şişirtmesi tüm kazıklı voyvoda mekanlarında süt danası ürünü kullanılmaktadır. duyarlı herkese önerim mutlaka alacakları/yiyecekleri etin süt danası olup olmadığını iyice araştırması, süt danası vahşetine destek vermemesi gerektiğidir.
bir de bir şahıs var, dikkatimi çekti, sürekli bu başlık altına tüneyip bu mekanın reklamını yapıyor, durmaksızın ama, gidip gelip yapıyor, işletme sahibi olsa ancak bu kadar uğraşır reklam yapmak için. sahibi midir nedir? değilse de ne gibi bir çıkarı vardır, merak etmekteyim.
ek: avcı cem boynere ait mekanları tanıtırken, avcılığıyla gurur duyan şahsın avcılığına vurgu yapmamamız gerektiğini savunan avcılar tarafından şimdi bu kasabın savunulduğunu görmek de şaşırtıcı olmamıştır. avcılıktan kasaplığa geçiş mi yapıldı nedir? yada şöyle olabilir, av eti lokantası açılmıştır mesela, olur mu olur...
yeri gelmişken, (bkz: bufalonun kalbine 5 kurşun sıktım),
(bkz: bufalonun kalbine 5 kurşun sıkan avcıya ait kurum)

bir ek daha, hayvan hakları ile ilgili hiç bir başlık altında, ister benim tarafımdan açılmış olsun, isterse de başkaları tarafından, hayvan haklarına aykırı söylemlerde bulunanlarla polemiğe girmedim, girmem, zaman ve enerji tasarrufu olması amacıyla.
ancak tek tahammül edemeyip karşılık verdiğim şahıslar avcılar, avcılığı savunan/öven/empoze edenler, avcılığın aslında katillik olduğunu kendileri de apaçık bilmelerine rağmen spor diye tanıtmaya/nitelemeye çalışanlardır. bunlara gerçekten tahammül edemiyorum.

"sizin için etin yumuşak olması önemliyse dry-aged ribeye steak, t-bone steak ya da new york steak gibi süt ve tahıllarla beslenen süt danası ürünlerden seçin."
http://www.timeoutistanbul.com/...house-furyas%c4%b1/ - diyor et uzmanları.
buna göre, t-bone steak ve new york steak ürünleri süt danası ürünleridir ki, bu iki ürün de nusr-et denen mekanın menüsünde yer almaktadır.
buna göre, bu iki çeşit et yemeği süt danasından hazırlandığına, nusr-et'te de bu ürünler satıldığına göre süt danası ürünü satıyorlar demektir. yani süt danası ürünü satmak o kadar vakayı adiyedendir ki, bunu delillendirmeye, kaynaklandırmaya gerek bile yoktur.
süt danasına hayır, bu kadar yoğun et empozesine de hayır. günlerdir reklamı yapılan bu mekana yönelik bir vejetaryen olarak karşı ataklarım devam edecektir.