Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

nusr - et

"sözlükte aleni şekilde viral reklamı yapılan ve bu yönüyle adını görmenin bile normal, ortazekalı ve makul kimseleri irrite ettiği kasaptan bozma lokanta.
"sizin için etin yumuşak olması önemliyse dry-aged ribeye steak, t-bone steak ya da new york steak gibi süt ve tahıllarla beslenen süt danası ürünlerden seçin."
http://www.timeoutistanbul.com/...house-furyas%c4%b1/ - diyor et uzmanları.
buna göre, t-bone steak ve new york steak ürünleri süt danası ürünleridir ki, bu iki ürün de nusr-et denen mekanın menüsünde yer almaktadır.
buna göre, bu iki çeşit et yemeği süt danasından hazırlandığına, nusr-et'te de bu ürünler satıldığına göre süt danası ürünü satıyorlar demektir. yani süt danası ürünü satmak o kadar vakayı adiyedendir ki, bunu delillendirmeye, kaynaklandırmaya gerek bile yoktur.
süt danasına hayır, bu kadar yoğun et empozesine de hayır. günlerdir reklamı yapılan bu mekana yönelik bir vejetaryen olarak karşı ataklarım devam edecektir."

demişim bir süre önce bu mekanda süt danası ürünü sunulmadığını iddia eden, hobi olarak avcılık yapan, entry'lerinin yoğun bir kısmı avcılığa ve avcılık empozesine, anılarına, detaylarına ayrılmış bir avcı yazarın entry'sine cevaben. söz konusu yazar şahsen tanıştığı bu lokantacılardan süt danası ürününe yer verip vermediklerini sorup burada açıklayacağını yazmıştı. herhangi bir bilgi gelmedi bu yönde hayli uzun süre geçmesine rağmen.şimdi, uzman aşçılar tarafından t-bone steack ve new york steack denen zımbırtıların süt danası ürünü olduğu belirtiliyor. yani bu yemekler ancak süt danası ürününden yapılır, batasıca usulü budur. bu mekanda da bu yemekler menüde mevcut. bu durumda kolaylıkla bu mekanın süt danası ürünü sattığı anlaşılır. ama usulüne aykırı olarak bu yemekleri süt danasından yapmıyorlar ve böylece hiç bir şekilde süt danası ürünü kullanmıyorlarsa bunu zaten sürekli gündeminde bulundukları medya aracılığıyla veya sözlüğü mesken tutmuş "paralı askerleri" ve/veya müşterileri aracılığıyla açıklayabilirler. bunun dışında, yine sitelerinde hiç bir şekilde süt danası kullanmadıklarını beyan edebilir, böylece kamuoyunu aydınlatabilirler. uzun bir süredir bu mekanın süt danası ürünlerinden elde edilen yemeklere menüsünde yer vermesi gerçeğine dayanarak süt danası kullandığına yönelik, süt danası vahşeti konusunda bilinçlendirme yapmak amacıyla yazmakta olan şahsım da böyle açık ve net bir bilgi sunulması halinde ilgili mekanın süt danası kullanmadığı yönündeki beyanlarına yer veririm ilgili yazılarımın altında. bu yapılmadığı ve
t-bone steack/new york steack yemeklerinin süt danasından yapıldığını bildiğim sürece bu mekanın süt danası kullandığı yönünde düşüncelerime yer vermeye devam edeceğim.
(bkz: süt danası vahşeti)

ek: sözlükte sabah akşam bu mekanın viral reklamını yapan, aklıbaşında herkesin tepkisini çeken ve bu yönüyle midemi bulandıran şahsı sözlük yönetimine şikayet ederek, hakkında gerekli işlemin yapılmasını talep ettim. tabi, ilgili şahıs sözlük yönetimiyle zaten anlaşmalı değilse bu hususta, hakkında daha önce çeşitli kurum/kuruluş/şahıslara entry satan nick'ini hatırlamadığım yazara uygulanan ilgili yaptırımın uygulanması gerekmektedir. o olayla bu olayın arasında hiç bir fark bulunmamaktadır çünkü.
sabah akşam, hakkında entry girilmediğini fark eder etmez, entry giren ve tepki gösterenlere "eğleniyorum yeeeaaa...." diye inandırıcılıktan uzak bir şekilde yanıt veren şahsa bu basit davranışı nedeniyle söyleyecek söz bile yoktur bu durumda. son derece rahatsızedici ve irrite edici olduğunu bilsin yeter.
eğlenmek için binlerce başlık varken, ısrarla günlerdir bu başlığı mesken tutmuş olmasını "eğlence" ile açıklaması tamamen inandırıcılıktan uzaktır.

not: avcı ile reklamcıbaşı işbaşında.