Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

SÜT DANASI

hakkında en az bilgi sahibi olunan endüstriyel vahşetlerden birisi. süt danası olarak yetiştirilen canlar 22 inç genişlikte bir kutu/tabut içine kapatılır, tam hareketsizliğin sağlanabilmesi için zincirle bağlanırlar. bu kutuların içinde zavallı canın dönecek kadar bile yeri bulunmaz. sadece oturup, kalkabilirler o kadar. diğer danalarla biraraya gelemezler, bu sabit tutuldukları bölmelerden ölene kadar çıkarılmazlar. amaç sıfır hareketi sağlayarak zayıf kas elde etmektir. işkence sonucu elde edilmiş zayıf kas - daha yumuşak et anlamına gelir.
bu canlara yaşamalrı süresince katı yiyecek verilmez, sadece sütle beslenirler, bundan da amaç beyaz ve pembe renkli et elde etmektir.
özetle, doymakbilmez insanoğlunun sofrasına daha yumuşak ve beyaz/pembe renkli et olarak gelmek için, doğumdan ölüme tamamı hareketsiz, yalnız, çevreden ve diğer canlardan izole ve sadece sıvı ile beslenilen bir işkence dolu bir yaşam.
yukarıdaki video veal - süt danası işkencesi hakkında çekilmiş gerçek görüntülerden oluşmaktadır. her anı kalbimi sızlatan bu videoyu baştan sona kadar izleyin. özellikle, 2:15'e dikkat. üzüntüden başıma ve kalbime ağrıların girdiği an o andır.

detaylı bilgi için: (bkz: süt danası vahşeti)
son dönemde süt danasını topluma ticari gelirlerini artırmak amacıyla güya lezzet adına empoze etmede önde gelen, süt danası faciasını yaygınlaştıran, bu yönüyle tarafımdan hayli antipatik bulunup her daim protesto edilecek olan lokanta hakkında bilgi edinmek için: (bkz: nsr-et/@earthlings)

SÜT DANASI İŞKENCESİ - SÜT DANASI ÜRÜNLERİNİ SATIN ALMAYIN