Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ufuk günaydınsözlüğe yazar olmadan önce daha onay bekleyen çaylak'ken bu kedi katilinin gerçekleştirdiği, hafızalardan asla silinmeyecek olan vahşeti gördüğümde, o anda yazar olmadığıma epey üzülmüş, yazar olsaydım sürekli başlığına entry girerek güncel tutardım diye düşünmüş, devamında da yazar olunca bu sözümü tutma kararı almıştım. bugün sözlükte yazarlığımın tam olarak 2. yılı. çok şükür sözümü tuttum, bu kedi katilini bir an bile unutmadım, bir canlıyı öldüren, tüm canlıları öldürmüş gibi olur düsturuna inanan, bununla hareket eden biri olarak bu şahsın yaptığı bu katli ömrümün sonuna kadar unutmayacak, bir hukukçu olarak canlara yönelik bu tür vahşetlerin bu olaydaki gibi basit yaptırımlarla geçiştirilmemesi, caydırıcı yaptırımlar uygulanması için gerekli yasal düzenlemelerin gerçekleştirilmesi için uğraşacağım inşallah.
ilaveten, bu katilin yaptığı vahşet türkiye ve gelişmekte olan diğer ülkelerde örn. azerbaycan, son hızla gerçekleştirilmeye devam etmektedir.
en son olay ankara keçiören'de gerçekleşen köpek katliamı şeklinde ortaya çıktı. ta aralık 2012 itibariyle şu ana kadar devam eden bir vahşet bu. sokak köpeklerine karşı düzenli itlaflar gerçekleştirildiği iddia ediliyor keçiören belediyesi tarafından. hukukçu yönüm iddia demek ve kullanmak zorunda, yoksa hayvan hakları savunucusu yönüm gerçeği gayet iyi biliyor.

bu katliamların durdurulması ve sorumlulara yaptırım uygulanması için hazırlamış olduğum dilekçe arkadaşlar aracılığıyla bu linkte yayınlanmaktadır. katılarak ad, soyad ve email ekleyip imzala butonuna bastığınızda dilekçe email olarak ilgili şikayet mercilerine otomatik olarak gönderiliyor.
hedef 10000 imzaydı, bu sayıya ulaşınca kampanya yöneticisi arkadaş imzaları bu sefer toplu olarak yorumlarla ve şikayet dilekçesi ile birlikte şikayet merciine tekrar gönderdi. kampanyayı talepler karşılanana kadar devam ettirme kararı aldık, zira arkadaşa almanya ve hollanda gibi ülkelerden dilekçeyi kendi dillerine çevirerek bu ülkelerde yaydıklarına dair mesajlar gelmiş. biz de ne kadar çok email gönderilirse, ne kadar çok tepki gösterilirse bu menfur olaya karşı ilgili makamlar üzerinde taleplerin karşılanmasına ve sorumlulara yaptırım uygulanmasına yönelik o kadar baskı oluşur diye düşünerek kampanya süresini uzattık.
yurtdışında bu olayın yayılmasının prestij kaybına neden olacağını öngörerek ilgili itlafları gerçekleştirdiği iddia edilen kurum/kuruluşlara yönelik yaptırım uygulatılması ihtimali artacaktır diye düşünmekteyim. zira keçiören belediye başkanı mustafa ak, iddialara yanıt vermek, itlaflarla ilgili açıklamalar yapmak yerine hükümet yetkilileriyle ilişkilerini sağlamlaştırma çabası içinde olup, sürekli milletvekilleriyle resim çekinmeye çalışmaktadır.