Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kedi servisi

sahiplenmede engelli hayvanlara öncelik verilmesi ilkesi gereği görme/fiziksel engelli kedilerle, terk edilmiş/kaybolmuş, bir şekilde güvenli ortamdan ayrılıp sokaklara düşmüş kedilere ve de yaşlı/hasta kedilere sokaklardaki tehlikeli ortamlarda yaşama şanslarının bulunmaması hasebiyle sahiplendirirken özel önem verilmesini ve kedi sahiplenirken bu tür canlara öncelik verilmesini önermekte olduğum ve de bu canların ilanlarını eklediğim bölüm.

http://www.turseng.com/...or-terk-edilmis-onemli.html - bu can pet shop'lardan yüklü tutarlar ödenerek satın alınan ve sıkılınca sokağa bırakılan türden bir can. terk edildiği için sokaklarda yaşama şansı yok.

http://www.turseng.com/...as-15-yas-cinsiyeti-kz.html - bu can, hayvansever olmayan ailesinin baskısıyla candostunun terk etmek zorunda kaldığı bir kedi olup, halihazırda 30 civarında diğer kediyle aynı ortamı paylaşmakta, tek başına yaşadığı evden ayrılarak onlarca kedicanla birlikte yaşadığı ve ilgi görmediği için depresyona maruz kalmaktadır.

http://www.turseng.com/...-ariyor-engelli-onemli.html - bu can fiziksel engelli bir can olup, ivedilikle sahiplenilmesi gerekmektedir. zira bu haliyle sokaklarda yaşaması imaknsızdır ancak, her zaman belirttiğim gibi engelli canlar evde ek külfet getirmeden yaşarlar. bizde de üçbacaklı bir can var diğerlerinden hiç bir farkının olmadığı.

http://www.turseng.com/...riyorlar-gorme-engelli.html - son olarak, görme engelli anne ve iki yavrusundan oluşan bu aile de yuva aramaktadır. evde hiç bir külfet yüklemeyeceğine ben zemanet vermekteyim. evini bu canlara açmak isteyenlere bir an bile düşünmemelerini, ivedilikle bu hayır işini yaparak canları sahiplenmelerini önermekteyim.

bir de bu iki tavşancan mevcut yuva arayan. tavşanlara karşı zaafım bulunması hasebiyle kendileriyle ilgili, tüm tavşan sahiplendirme ilanlarında karşılaştığımda hissettiğim endişe/üzüntü/sabit keder hislerine sahibim. zira tavşancanlar çok hassas canlar olup, candostlarından ayrılmanın üzüntüsünü çok fazla hissetmekteler. ayrıca, sahiplenmede dezavantajlı gruptalar, zira herkes kedi ve köpek sahiplenmek istiyor, tavşan gibi canların sahiplenme şansı son derece düşük oluyor ki, bu noktada sahiplendirme yapan şahıslara terk edeceklerse baştan sahiplenmemeleri gerekirdi diye kızmaktayım.
http://www.turseng.com/...n-yuva-ariyor-istanbul.html - evinizde bir can yoksa, bir can dostu edinmek istiyorsanız yada köpekcanınız varsa bu canları sahiplenmenizi önermekteym. kedisi bulunan candostları tavşan sahiplenmesinler, bu tavşanlar için son derece tehlikelidir. ancak köpek gibi canlarla iyi anlaşmaktadır tavşanlar.