Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

fenerbahçe - kanarya promosyonu

promosyon olarak hangi akla hizmet ettiklerini bilmediğim şahıslar tarafından ilgili mağazalardan "kafes alana kanarya bedava" absürtlüğünü uygun gören takım.
normalde ayrı bir başlık açıp detaylı şekilde uzunca yazardım ama kışın her gün en az 2, diğer mevsimlerde 4-5 (veya yarım kilo) dondurma yeyip, buz kalıplarını kıtırdatan biri olarak zerre hastalanmamama rağmen, baharın gelmesiyle polenlerden feci rahatsızlanma gerçeği ile yüzleşmem sebebiyle hayli halsiz olmamdan ötürü kısaca bilgi vereceğim olay şu şekilde.
özetle, fenerbahçe kafes alana kanarya promosyonu uygulamaktadır bir süredir.
bu hayvan hakları ihlali oluşturmaktadır.
1. h.k.k. madde 14 gereği hayvanlar prim, promosyon, ödül olarak belirlenemezler, verilemezler.
2. hayvan satışı yalnızca ruhsat almış bulunan pet shop'larda yapılır.
3. hayvan satışı 16 yaşından küçüklere yapılmaz.
fenerbahçe bu promosyon uygulamasıyla bu üç kurala aykırı davranmaktadır. yetkililerine ve bu "dahiyane" fikrin mimarlarına ivedilikle bu abuk promosyondan vazgeçmelerini, canları promosyon unsuru olarak kullanmamalarını, bu canları bedava edinenlerin yarın sokağa salmasının işten bile olmadığını belirtir ve uyarırız.

hayvan haklarına duyarlı herkese hem bu başlık altında, hem de imza kampanyasına giderek bu anlamsız olaya tepki göstermesini önermekteyim.
ayrıca kampanya sahibine de bir öneri: istanbul il orman ve su işlerini ve bu müdürlüğe ait tüm emailleri eklesin kampanyasına. yukarıda belirttiğim hususları da kopyalayıp yapıştırsın, bu hukuka aykırılığa da dikkat çeksin, etik açıdan aykırılığın yanı sıra.