Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

azerbaycan'da köpek katliamı - güncelhaftada üç kez olmak üzere halihazırda sürek avı şeklinde yetkililer tarafından apaçık, net, ortada gerçekleştirilmeye devam eden, görüntüleriyle bir kez daha her ortazekalı, makul ve normal bireyi dehşete düşürüp, delirmeye ramak kala duruma getiren katliam. geçtiğimiz sene eurovision için hızlanan katliam halen devam etmektedir, azerbaycan'da sokak köpeği katliamları süregelmektedir.
uyarı: +18, reşit olmayanların, sinir, ruh ve kalp hastalarının dikkatli olması önerilir.
http://www.youtube.com/watch?v=f1b4g2v2nj8 - katliamın görüntüleri, türkiye ve benzer gelişmekte olan ülkelerin aksine, gelişmemiş ülke olan azerbaycan'da gizlenmeden, saklanmadan, yetkililerin ağzından birebir anlatılarak, sunucunun da onaylayıcı sözlerle övdüğü bu vahşet görüntüleri linkte.

şu anda görüntüler nedeniyle epey sarsılmış durumda olduğumdan (bunca yıl geçmesine rağmen alışamıyorum vahşetlere, alışamamak bir tarafa daha fazla etkiliyor, daha dayanamaz hale geliyorum) ayrı bir başlık açıp, detaylı yazamadım. sadece hızlıca bu başlık altında ilgili görüntüleri ve bu dehşete son vermesi için aliyevler hanedanlığının basiretsiz, yetersiz, antipatik üyesi ilham aliyev'e yönelik açılmış olan imza kampanyasının linkini vereceğim şimdilik. imza kampanyası metni ingilizce, ama özetle bu durumu anlatıp bu şahıstan bu katliamlarla son verilmesi talep edilmekte. ama zaten görüntüler apaçık ortada, durumu gayet net anlatıyor.
 herkese hem bu kampanyaya katılıp imza atmasını, böylece ilgili dilekçenin ilham aliyev'e tekrar tekrar gönderilmesinin sağlanmasını, hem de tüm araçlarla duyurulmasının sağlanmasını önermekteyim.

biraz kendime gelince, hem bu katliama yönelik, hem de genel olarak azerbaycan'da canlara yönelik bu bitmek tükenmek bilmez katliam ve kötü muamelelere yönelik yapacağım işlem ve eylemleri, özetle tüm planları ve uygulamaları detaylı şekilde ayrıca başlık açarak yazacağım inşallah.

bu katliamı bana haber veren davsana da söylediğim gibi azerbaycan türkiye'nin 50 yıl önceki hali gibi hayvan hakları açısından.
video'yu ulaştığı anda izlemeyip, hakkında yazabileceğim zamana bırakmakla hata etmişim. bu kadar etkileneceğimi bilmiyordum, vahşet iyice boyunu aştı artık azerbaycan'da.
son olarak, bu ve benzer, yetkilinin ifade ettiğine göre haftada üç kez tüm azerbaycan'da - ülke çapında gerçekleştirilmeye devam edilen sokak hayvanlarına yönelik bu sürek avının en alttaki sorumlusundan en üsttekine kadar tek dileğim 00:28-00:31 arasında can vermekte olan o köpekcandan binlerce kez daha büyük acıyla can versinler inşallah. amin.


açıklama: önceki başlık karışıklığa sebebiyet vermiş, bu nedenle başlıkta düzeltme yaptım. bir çok hayvan haklarına duyarlı şahıs halihazırda eurovision için katliam yaptığını düşünmüş başlık isminden ötürü. ancak yazının içeriğinde de belirttiğim gibi videoyu izleyince epey kötü olduğumdan sözlükte bu konu hakkında yeni bir başlık açmayıp hızlıca mevcut olan "azerbaycan'da eurovision için köpek katliamı" başlığına eklemiş oldum yazımı. sözlükteki entry'lerimi blog'a kopyaladığım için başlığı da aynen kopyalamış oldum. özetle bu yanlış anlamanın sebebi budur. aazerbaycan geçtiğimiz sene eurovision için köpek katliamı yaptı. ancak bu olaylar sona ermedi, katliamlar sokak hayvanlarına karşı mücadele amacıyla bu şekilde devam etmektedir. her hafta tek bir ilde 100 civarı köpek videodaki gibi katledilmektedir. buna karşı çıkmak ve imza kampanyasına katılmak lazım.