Öne Çıkan Yayın

TAVŞAN - YERYÜZÜNDE YARDIMA EN FAZLA MUHTAÇ OLAN CAN

mezbaha - ölümü farkeden tavşancanın acı ve korku dolu bakışları. ölmek istemiyorlar, yaşama isteğine sahipler, öleceklerini hissedinc...

16 Nisan 2013 Salı

KEÇİÖREN'DE GERÇEKLEŞEN KÖPEK KATLİAMLARINA DAİR ŞİKAYET DİLEKÇESİNE GELEN RESMİ YANITLA İLGİLİ YAZI


keçiören şikayet dilekçesine 9. bölge müdürlüğünden gelen resmi yanıt
bu resim keçiören köpek katliamının tam bir sembolüdür, dehşetvericidir, kalbimi burkmaktadır. bu dört resim beni çok fazla etkiliyor. ilk resimde hayvansever bayanın sevgi ve şefkatle sarıldığı köpekcanın diğer resimlerde acı çekerek ölmüş olduğunu görmek dehşet verici. ilk resimde ne kadar mutlular, ikisi de gülüyor. bir de diğer resimlere bakın. ne kadar korkunç, ölüm ve işkence ve de acı yansıyor bize.

KEÇİÖREN'DE GERÇEKLEŞEN KÖPEK KATLİAMINA DAİR ŞİKAYET DİLEKÇESİ- olay hakkında detaylı bilgi edinmek ve ilgili dilekçeyi okumak için linkte tıklayın.

 yazmış olduğum şikayet dilekçesi işbu linkte yayınlanmaktadır. ad, soyad ve email ekleyerek imza atıp katılmak, ilgili dilekçeyi otomatik olarak şikayet merciine göndermek için linke tıklayın.

konuya gelirsek, özetle durum şudur:
yukarıdaki dilekçe aralık 2012 tarihinden itibaren ankara il orman ve su işleri müdürlüğüne gönderilmekte, bu kurumdan araştırma yapıldığına ve keçiören belediyesinin uyarıldığına dair yanıt alınmaktadır.
2013 itibariyle de söz konusu katliamlar devam edince, ilgili şikayet dilekçesini güncelleştirip, yeni olaylara uyarlayarak bu sefer hem yoğun katılım olması, hem toplumsal bilinç oluşturulması, hem de sitede kopyalama engeli bulunması hasebiyle arkadaşım aracılığıyla yayınlatmaya başladım. (kendi adımla, kendimin yayınlamama sebebim anonim kalmaya devam etmek, kimliğimi deşifre etmekten kaçınmaktır).
epey yoğun katılımın söz konusu olduğu bu dilekçe binlerce kez ilgili makama gönderilmiş oldu. bugün itibariyle bu makamdan yukarıda yer alan resmi yanıt geldi. buna göre, aralık katliamına yönelik şikayet dilekçemize verilen yanıt tekrarlanmaktadır, tek fark köpekleri katlederken görgü tanıkları tarafından tespit edilen şahısların içinde bulundukları doblo marka beyaz renkli aracın plakasının araştırılmaya devam ettiği, gerekli delillere ulaşınca yaptırım uygulanacağı hususunun belirtilmiş olmasıdır.
özetle, bu dilekçeyi kapatmama kararı aldık, dilekçeye imza atarak ilgili makam şikayet etmeye devam edilecek, bu katliamları gerçekleştiren şahıslar/kurum/kuruluşlar tespit edilip ilgili yaptırımlar uygulanana kadar tepki gösterip, baskı yapmaya devam edilecektir.
dilekçesi tarafımdan yazılan imza kampanyasını yürüten arkadaşım, doğa koruma ve milli parklar müdürlüğüne tekrar hafta içinde giderek, bu sefer aşağıdaki yeni elde edilen resimleri de sunarak, araştırmanın hızlandırılarak yaptırım uygulanmasını tekrar talep edecektir.