Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KEDİ - YUVA ARIYOR - TERK EDİLMİŞ - ÖNEMLİ / ÖNCELİKLİ İLAN

Türü:
kedi
Yaşı:
6 - 7 aylık
Cinsiyeti:
-
Ülke/Şehir:
Türkiye İstanbul
Sahiplendirenin iletişim bilgileri:
tel:
Sahiplendirilecek hayvanın hikayesi:
bu can 6-7 aylık bir van kedisi.  sahiplendirecek şahıs birkaç gün önce aniden sokakta ortaya çıktığını fark etmiş. çok canayakın, gördüğü herkesin bacaklarına dolanıp duruyormuş ki, bu da bu canı tehlikeye açık hale getirmektedir. zira canayakın, insana alışkın canların sokaklarda yaşaması epey zor olup, insan kaynaklı tehlikelere çok açıktır. bu canın sokağa yakın zamanda terk edildiği düşünülmektedir. sahiplendiren şahıs tarafından mama ve suyu verilmekte olsa da, çok hızlı bir trafiği olan sokakta can güvenliği tehlike altındadır. bu bölgede 3 civarında sokak kedisi bu araçlar dolayısıyla yaşamını kaybetmiş, sahiplendiren şahıs bu canın hayati tehlikesi olduğunu öngördüğünden, bir an önce güvenli ve sıcak bir yuva bulması için uğraşmaktadır.
her zaman belirttiğim gibi terk edilen canların sokakta yaşaması oldukça zordur, bu nedenle ivedilikle sahiplenilmesini önermekteyim bu canın. pet shop’lardan mal gibi satın almak yerine, bu canı ücretsiz olarak sahiplenip, evlat edinip ömür boyu mutlu yaşanmasını önermekteyim. can sahiplendirme formu imzalatılarak sahiplendirilecektir. SAHİPLENDİRME FORMU - linke tıklayıp, okuyun. 

Resim ve video gibi görselleri: 

EK: Bilindiği üzere terk edilen, kaybolan, bir şekilde candostundan ayrılan canlar intihar eğilimindedirler. Bunu defalarca belirttim, yazdım, özellikle vurguladım. Özetle, bu terk edilen canın göz göre göre ölmesine göz yummak vicdani yoksunluk göstergesi olur. Bu canı sahiplenebilecek olanlara, bu cana ilgi/şefkat/sevgi vererek yaşama döndürmeye vesile olmak isteyenlere ivedilikle bu canı sahiplenmelerini önermekteyim. 

                 terk edilen hayvanların intihar etmesine yönelik ilgili yazılarım linklerdedir, okuyunuz, bilinçlendirme amacıyla okutturunuz: 
TERK EDİLEN HAYVANLARIN İNTİHAR ETMESİ - 3. YAZI - evcil hayvanların haczedilememesi yasağının getirilmesi nedenidir bu durum. özetle, kanunkoyucu candostundan haciz yoluyla el konularak ayrılmış bulunan canların intihar etmesi gerçeğine karşı evcil hayvanların haczedilmesini yasaklamıştır özel hükümle. detaylar linkte, okuyun, okutturun. kanunkoyucunun gösterdiği hassasiyetin canların dostları tarafından gösterilmemesi ne hazin.