Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

köpeğini beslemeyi bırakan adam


örn. konya hayvan barınağındaki bu canlara da bakmakla yükümlü bulunan barınak yetkilileri tarafından aç susuz bırakılmak, tedavi ettirilmemek suretiyle eziyet edilmektedir. bu hukuka aykırılığa karşı gerekli şikayet dilekçesi tarafımdan hazırlanıp yayınlanmış ve ilgili şikayet merciine yoğun katılımlı şikayet sağlanmıştır. 

(bkz: hayvana sahibi tarafından eziyet edilmesi) şeklinde hayvan hakları ihlali gerçekleştiren, olayın tanıkları tarafından http://www.turseng.com/...na-eziyet-eden-sahslar.html - linkteki dilekçeyi olaya göre düzenleyerek, resim/video gibi görsellerinin de eklenmesi suretiyle il orman ve su işleri müdürlüğüne şikayet edilmesi halinde idari para cezası verilecek olan şahıs.

ilgili entry'nin tamamını argo ve küfür karşıtı olarak okuyamadım. kısaca üst kısımlara göz gezdirdim. özetle, bu can halen sahipsiz ve ortada tek başına kalmışsa, bu durumda güvenli bir bölgeye alınarak resim/video gibi görsellerle, iletişim bilgileri çeşitli mecralarda yayınlanmak suretiyle sahiplendirilebilir. bana da bu bilgi ve görsellerin gönderilmesi halinde, sitemde yayınlayarak güvenli bir yuva bulması için çaba gösteririz, elbirliği ile canı sahiplendiririz inşallah.

bu dilekçe tüm benzer durumlar için geçerli olup, benzer olaylarla karşılaşan herkes tarafından kullanılarak şikayet edilebilir, canın kurtarılmasına vesile olunabilir.

not: hayli uzun bir süredir kapalı tuttuğum mesaj bölümümü bir süreliğine açmış bulunmaktayım. hayvan haklarıyla ilgili ulaşmak isteyenler ve/veya badiler ulaşabilir. özellikle badilerle tanışmaktan memnuniyet duyarım.

yoğun intihal nedeniyle fikri haklarımı korumak amacıyla sitede bir süredir kopyalama engeli uygulamaktayım. yalnız http://www.turseng.com/p/guncel-dilekceler.html bu bölümde yer alan şikayet dilekçelerini zaten kopyalanıp bireysel amaçlı kullanılsın diye yazdığım için, bu dilekçelerin de kopyalama engeli kapsamında kopyalanamaması sorun oluşturmaktadır. şimdilik kalıcı bir çözüm bulanan kadar emaille istenebileceğine yönelik çözüm bulsam da, çok kullanışlı bir yöntem olmaması, hızlı dönemiyor olmam hasebiyle bu yöntemden vazgeçmek ve daha kolay bir yol bulmak amacındayım.
özetle, blog'da kopyalama engeli devam ederken dilekçelerin rahatlıkla alınabilmesi için bir yöntem bilenler tarafıma bildirirse sevinirim. sitede kopyalama engeli devam ederken, bu dilekçelerin kolaylıkla alınıp kullanılabilmesini ne şekilde sağlamak mümkündür, bu konuda fikri/bilgisi bulunanlar iletirse pek makbule geçer.