Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

KÖPEK

ne kadar küskün

bu resimde kuşa sığınmış olması kalbimi burkuyor


az önce candostu tarafından terk edildiği için intihar etmeye çalışan birisinin daha haberini alıp, resimlerini görmem sonucunda, aklımın kendisinde kalmasıyla birlikte boğazıma bir yumru gelip oturmasına sebep olan can. bilindiği üzere terk edilen, kaybolan, candostu yaşamını kaybeden, bir şekilde candostundan ayrılan canlar intihar eğilimindedirler. bunu defalarca belirttim, yazdım, özellikle vurguladım. özetle, bu canın göz göre göre ölmesine göz yummak vicdani yoksunluk göstergesi olur. bu canı sahiplenebilecek olanlara, candostu tarafından ihanete uğramış olmanın verdiği acıya dayanamadığı için intihar etmekte olan bu cana ilgi/şefkat/sevgi vererek yaşama döndürmeye vesile olmak isteyenlere ivedilikle bu canı sahiplenmelerini önermekteyim.
can hayata küsmüş, depresyondaymış, gün itibariyle yemek yemeği bırakmış. terk edilen canlarda el ve ayaklarını parçalayarak intihar etmekle birlikte en sık görülen intihar yöntemi budur - yemek yemeği bırakmak. bu nedenle can için çok endişeliyim.
bir can sahiplenmek isteyen veya bir can sahiplenmek isteyenleri bilen birilerinin mutlaka bu canın ilanını okuyup, resimlerine bakmasını önermekteyim. bu canla ilgili bilgi edinip, resimlerini gördükten sonra can sahiplenmek isteyenler için, pet shop'a giderek yüzlerce lira ödeyip bir can satın almak vicdani rahatsızlık vereceğinden, bu yoldan vazgeçerek vicdan denen son derece mühim ve olmazsa olmaz olgunun çerçevesinde kalarak bu canı sahipleneceklerinden eminim.
özetle, bu canın bir candostu bulmadığı için yaşama döndürülemediğine ve yaşamını kaybettiğine dair haber almak istemiyorum kesinlikle. gün boyunca böyle bir haber almamak ve canın sahiplenilmesini sağlamak için uğraşacağım. inşallah bu canı sahiplenerek, yaşama döndürecek birileri çıkacaktır. iyi haberlerini alacağız bu canın, bunu umut ediyorum.
bu arada cins olması bir canın sahiplenilmesi için asla bir kriter olmadığı için cinsini belirtmeyeceğim, ancak bu can cins bir can. sözlük içinden, dışından, özetle şu anda bunu okuyarak haberdar olan, cins bir can arayanların pet shop'lardan satın almaması, bu canı sahiplenmesi gerekmektedir ivedilikle, bunu da tekrar belirtmiş olayım. http://www.turseng.com/...ni-kopek-terk-edildigi.html - canın ilanı ve resimleri bu linkte.