Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

nusr - et
15 yıllık bir vejetaryen olarak her ne kadar şahsım için son derece mide bulandırıcı olsa da, hayli uzun süredir endüstriyel vahşetler hususunda yürüttüğüm bilinçlendirme çalışmaları çerçevesinde hakkında gereğinden fazla bilgi edinmiş bulunup, edindiğim bilgilerden son derece rahatsız olmamı sağlamış mekan.
bildiğim kadarıyla bu şahıs günaydın denen yerden tıpkı türkiye'de süt danası üretimi yapan, devamında skandallarıyla gündeme gelen, son olarak iflas eden dukkan istanbul'un sahibi gibi ayrılarak kendi mekanını açmıştır. bu günaydın da anladığım kadarıyla hayvanların kastına durmuş, et tüketimini, hem de "özel, çok özel, ünlü" sosuna bulayarak tatminsiz bünyelerin kendini tatmin yöntemi olarak sunan/sunma becerisini gösteren şahıslar yetiştirmektedir.
önce de belirttiğim gibi t-bone steak ve new york steak yemekleri süt danasından elde edilmektedir, uzun süre önce süt danası vahşeti konusuyla uğraşırken bu dukkan istanbul adlı mekan ve süt danası ürettiğini gururla anlatan şahısla ilgili bilgilere ulaşmıştım. kısaca nusr-et'in menüsünde bulunan bu süt danası ürünler yakın tarihte iflas etmiş olan mekandan alınmış olabilir. türkiye'de bu dukkan istanbul dışında süt danası üreten başka bir yer var mı bilmiyorum, araştırırken sadece bu dukkan isimli şirket çıkmıştı karşıma süt danası üreticisi olarak. umarım, bu şirket de iflas ettiğine göre türkiye'de başkaca bir yerde süt danası üretilmez. ilgili vahşete yönelik bilgi edinmek için: http://www.turseng.com/...i-iskencesi-sut-danasi.html

reklamcıbaşı bu nusr-et başlığını gün içinde onlarca kez gündeme getirmekten - herhalde utanmış olsa gerek yaptığından - vazgeçtiği için hakkında çok sayıda entry girdiğim bu başlığa pek uğramayacağım inşallah, epey sıkıldım çünkü.
*
1. ilk olarak linkler kırık, kopyalarken linkler kırılıyor, tekrar verilmesini öneririm.
2. ikincisi, t-bone steak/@earthlings entry'sinin muhatabı kendisi değil, nick altıma tüneyen nusr-et sevdalısı bir başkasıdır.
3. vegan felsefesi tamamen yanlış anlaşılmış kendisi tarafından, veganizm avcılığı teşvik etmez, bilakis tek bir canlının tek bir tırnağı incinse veganın kalbi parçalanır. tekrar okuyup öğrensin, paylaşsın, ne de olsa "bilgi paylaşmak ne güzel".
4. avcılığın - öldürme dürtüsünün bastırılması için uzmanlarla görüşsün, zira gördüğüm/bildiğim/haberdar olduğum hiç bir avcının akibeti iyi olmamıştır, olamaz da. örn ernest hemingway/@earthlings
kendisi ile muhtemelen bir çok avcı gibi çok benzer yönleri var, araştırsın. hem hayvan sevgisi barındırıp, hem de hayvan öldürmek mümkün değildir, bu ikisi zıt kavramlar olup aynı ve sağlıklı bünyede bulunması olanaksızdır.
http://www.edebiyathaber.net/...ini-anlattigi-mektup/
ilk önce hemingway'le ilgili entry, devamında bu linkteki yazı okunursa ne kastedildiği anlaşılacaktır.
5. son olarak köpek dövüşü, deney, et, kaz tüyü, kürk, kaz ve ördek ciğeri, sirk, pet shop, süt danası ve ava hayır.
bunların hepsi birer vahşet olup, nezdimde ufuk günaydın/@earthlings'ın kedi yamuk'a yönelik vahşet eyleminden farksızdır.
allah (c.c.)ın tüm bu vahşetleri gerçekleştiren/gerçekleştirmeye devam eden merhametsizlerin kalbine merhamet vermesini dilerim. amin.

avcı sözlük yazarının ilgili entry'sinden şu pasajı okuyup dehşete düşmemek, söz konusu hedef canlar adına kalbi parçalanarak üzülmemek, bu eylemi gerçekleştiren/öven/empoze edenlere karşı hissettiklerini kendi içinde saklarken zorlanmamak, yasal işkence örneklerinden olması hasebiyle hukuk yoluna gidilememesi nedeniyle sadece bilinçlendirmeye ağırlık vererek yukarıdaki duayı etmemek imkansız.

--- spoiler ---

hayvan kısmını öldürüyorum ben. denize dalıp balıkları bizzat zıpkınlıyorum, av tüfenginin tetiğini çekmek suretiyle kuşların içini saçmayla dolduran avcı arkadaşlarımı sessizce tebrik ediyorum, içimde bir coşku hissediyorum, onları destekliyorum.

--- spoiler ---