Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

CANDOSTLARIMIZ - PAPAĞAN


                                                                bakışlara bak :)


                                 düzenli uçurulmaları gerek, sadece büyükçe bir odada kalmaları yetersiz, sıklıkla                  uçmalarını sağlamak lazım
ne şirin maşallah, ne yediğini anlamadım ama bir yiyecekler yemekte kendisi :)

 maşallah bu papağancanlara, çok tatlılar.

Bilindiği üzere hayvan sevgisini artırmaya hayvan hakları kapsamında yer alması hasebiyle önem vermekteyim. Özellikle kedi ve köpek gibi canların hayvanseverler tarafından yoğun olarak candostu niteliğinde edinilmesinden ötürü, ben tavşan, hamster, iguana, kuş, kaplumbağa gibi diğer canlara daha fazla önem vermekte, genel olarak da bu canları çok fazla sevmekteyim. Bu yüzden blog'da bu canlara ait görsellere yer vererek, bu canların da kedi ve köpekcanlar gibi çok sevimli, muhteşem olduğunu, bu canları da sorumluluk sahibi, bilinçli ve yükümlülüklerinin ve de evlat edindiği canların bakım, tedavi ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olanlar tarafından candostu olarak edinilmesini teşvik etmekteyim. Bu yayında papağancanlara yer vermiş oldum. Bu resimlerdeki papağancanların candostu bu şekilde bilgi veriyor, papağan edinmek isteyen hayvanseverlere:
Resimler ve alttaki açıklama, uzun süredir papağan ve diğer kuşları candostu olarak edinen Bahar Ünsal'a aittir.
"Papagan bakimi cok zordur ve kafeste tutulucak bi canli degildir en az gerekli olan kafes veya oda büyüklü 4x4x2 m. olmali o da en az yani, hani resimleri görüpte ayyy ne tatlii bende istiyorum denilmesin diye cünkü ayni kücük bebek gibi bakim ister, ömürleri en fazla 80 e kadar oldugu icin bu cok büyük bi sorumluluktur biri papagan almak istiyorsa, hemen almasin önce iyi bi arastirma yapsin, bu gereken seyleri karsilayabilirse o zaman alsin, bu yüzden bunu eklemek istedim papaganlar sadece konusmayi ögretmek icin degildir yada gösteris olsun vs gibi anlamsızlıklar icin degildir, papaganlar cok akilli varliklardır, en az 5 yasindaki bir cocugun zihnine sahiplerdir, bunlari eklerseniz sevinirim." 

papağancanlara ait resimlerin devamı 2. yayında.