Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

SAHİPLENDİRME İLANI - KÖPEK - TERK EDİLDİĞİ İÇİN İNTİHAR ETME ÇABASINDA - ACİL DURUM - ÖNEMLİ / ÖNCELİKLİTürü
Köpek  
Yaşı
 8 
Cinsiyeti
Erkek 
Ülke/Şehir
Türkiye / ESKİŞEHİR
Belirgin özellikleri
terk edildiği için intihar etmeye çalışmaktadır
İletişim bilgileri
Tel: 
AÇIKLAMA: (ilan sahibine aittir)

"ESKİŞEHİR/HAYATA KÜSTÜ YEMEK BİLE YEMEZ OLDU..ayten tutkun'un iletisidir: Keşke sahibi onun yarısı kadar üzgün olsaydı. Koşa koşa gelir alırdı onu. Odunpazarı Belediyesi hayvan sağlık istasyonuna terk edilen yaşlı Terrier'i yuva bulunana kadar misafir ediyorduk. Çok üzgün ve hayata küsmüştü. Bu gün yemekten de vazgeçti. Şimdi Nuh'un Gemisi Veteriner Kliniğinde bakım altında. 8-9 yaşında erkek, kısır Terrier yuva arıyor. İletişim 532 794 38 60 Eskişehir" EK: Bilindiği üzere terk edilen, kaybolan, bir şekilde candostundan ayrılan canlar intihar eğilimindedirler. Bunu defalarca belirttim, yazdım, özellikle vurguladım. Özetle, bu canın göz göre göre ölmesine göz yummak vicdani yoksunluk göstergesi olur. Bu canı sahiplenebilecek olanlara, candostu tarafından ihanete uğramış olmanın verdiği acıya dayanamadığı için intihar etmekte olan bu cana ilgi/şefkat/sevgi vererek yaşama döndürmeye vesile olmak isteyenlere ivedilikle bu canı sahiplenmelerini önermekteyim. 

                 terk edilen hayvanların intihar etmesine yönelik ilgili yazılarım linklerdedir, okuyunuz, bilinçlendirme amacıyla okutturunuz: 
TERK EDİLEN HAYVANLARIN İNTİHAR ETMESİ - 1. YAZI
TERK EDİLEN HAYVANLARIN İNTİHAR ETMESİ - 2. YAZI
TERK EDİLEN HAYVANLARIN İNTİHAR ETMESİ - 3. YAZI - evcil hayvanların haczedilememesi yasağının getirilmesi nedenidir bu durum. özetle, kanunkoyucu candostundan haciz yoluyla el konularak ayrılmış bulunan canların intihar etmesi gerçeğine karşı evcil hayvanların haczedilmesini yasaklamıştır özel hükümle. detaylar linkte, okuyun, okutturun. kanunkoyucunun gösterdiği hassasiyetin canalrın dostları tarafından gösterilmemesi ne hazin.