Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

sinop'taki köpek katliamı

benzerlerinin türkiye'nin bir çok ilinde ve dünyanın bir çok ülkesinde hız kesmeden devam etmekte olduğu katliamlar serisinden bir örnek.
 belediyelerin artık mutat hale gelen itlaflarına yönelik epey uzun süre önce hazırlamış bulunduğum form dilekçenin olaya uyarlanmış hali yer almaktadır.
sinop türkeli köpek katliamına yönelik yazmış olduğum bu şikayet dilekçesini resim de dahil baştan sona kopyalayarak yine linkte belirtilen, olayda yaptırım uygulamaya yetkili makamların email adreslerine gönderiniz.
katılımın yoğun olması yaptırım uygulanması bakımından etkili olacaktır.

ayrıca, hayvan hakları blogum olan http://www.turseng.com'da intihallere karşı kopyalama engeli uygulamam hasebiyle bir süredir güncel hayvan hakları ihlallerine yönelik şikayet dilekçelerimi change.org sitesinde yayınlamaktaydım. ancak bugün itibariyle bu sitedeki dilekçelerimi geri çekmiş bulunmaktayım. artık hem soyut olaylara yönelik form dilekçelerimi, hem de somut olaylara yönelik güncel dilekçelerimi ilgili linkte yayınlayacağım.
olayla ilgili şahsımı özellikle endişelendiren kısım, dilekçede de belirttiğim şu kısımdır: "belediye başkanının söz konusu olayla ilgili yapılan telefon görüşmelerinde olayı kısmen ikrar ettiği, "o köpekleri öldürmedik, sadece bayılttık" dediği yine iddia edilen verilerden birisidir. bu durumda öldürülmediği, sadece bayıltıldığı iddia edilen köpeklerin canlı canlı çöp öğütme makinesine atılarak öğütülüp preslendiği gibi bir vahşet durumu ortaya çıkmaktadır ki, ayrıyeten bu iddianın da gerekli otopsi incelemeleri yapılmak suretiyle araştırılıp kanıtlanmasını talep etmekteyiz diğer taleplerimizin yanısıra."
uyarı: +18, reşit olmayan, kalp, ruh ve sinir hastalarının dikkatli olması önerilir!!!
http://www.youtube.com/watch?v=f1b4g2v2nj8 - daha azerbaycan'da yasal olarak sürdürülmekte olan köpek katliamlarına yönelik bu görüntülerin etkisinden çıkamamışken, bir de bugün bilgi edindiğim ve dilekçe yazdığım bu olay iyice sinirlerimi germiş oldu. azerbaycan'daki bu olaya ilişkin videoda bulunan 00:28-00:31 arası görüntü bir türlü aklımdan çıkmıyor, sürekli tekrarlanıp duruyor beynimde.