Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TAVŞAN

minicik dudakları muhteşemötesi, sürekli kıpraşan burunları, güneş gibi bıyıkları olağanüstü, istisnasız yer yüzünden en çok sevdiğim varlık - TAVŞAN
muz yiyen tavşan, bıyıkları resmen çocukken çizdiğimiz güneş gibi :)

keten tohumu, ıhlamur çayı, papatya çayı (normal papatya aktarlardan alınan, kapalı pakette bulunan, alman papatyası değil), karaciğeri için faydalı destekleyici olarak devedikeni tohumu, muz, elma, armut, marul, salatalık, arada olmak kaydıyla fındık, ceviz, (badem değil, hele çiğ badem hiç değil, bademi uzak tutmak lazım) gibi yiyecek ve içecekler verilebilen, hayatta en çok sevdiğim varlıklar olan, inşallah planlarım dahilinde yakın zamanda türkiye'de bulunmaması hasebiyle bakımevi ve rehabilite merkezi kurarak, hayatımı kendilerine adayacağım, yaratıldıkları için her an şükrettiğim, gördüğüm her an bakarak, dikkatlice inceleyerek tefekkür ettiğim, hayatıma candostları olan arkadaşlar/yakınlar aracılığıyla da olsa girdikleri için müteşekkir olduğum, 1000. entry'mi kendilerine ithaf ettiğim, kıymetli, olağanüstü, mucizevi can.

tavşanlarla ilgili detaylı bilgi için:
(bkz: tavşan/@earthlings),
(bkz: tavşan hastalıkları/@earthlings),
(bkz: niyet tavşancılığının yasak olması)

ek: canlar için papatya ve ıhlamur çayı şu şekilde hazırlanır: bir tutam papatya/ıhlamur yıkanır, bir kaseye konur, üzerine kaynar su eklenir, üzeri kapatılarak bir süre demlenmeye bırakılır, soğuyunca içinden taneler çıkarılarak tavşancanın önüne konur, afiyetle içmesi izlenir.
bu çaylar tavşancanın sağlığı için çok iyidir, enfeksiyon karşıtı çaylar olup, soğuk algınlıklarından da koruyacaktır. herhalükarda solunum zorluğu farkettiğiniz tavşancanı mutlaka veteriner kliniğine götürerek tedavi ettiriniz. tavşanlar hususunda bilgili bir veteriner hekimi evleviyetle, tavşancanınız hastalanmadan önce bulup, iletişim bilgilerini elinizde hazır bekletiniz. tüm tavşancanlara uzun, sağlıklı, mutlu bir yaşam dilerim candostları ile birlikte.
ilaveten sözlükte tavşan candostları bulunan şahıslara mutlaka canlarının resim ve videolarını eklemelerini önermekteyim.

http://www.youtube.com/watch?v=wibegufzn8w - muz yiyen tavşancan. küçücük ağzı, alt dudağı, dili muhteşem maşallah.