Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ufuk günaydın


bireysel sözlük yazarlığı tarihimde her ay unutturmama entry'si girmekte olmam hasebiyle hakkında en fazla entry girmiş bulunduğum konu. tecavüz mağduru ayşa köpeğin beşinci duruşması bugün yapıldı ve ilgili başlıktaki sonuçlar ortaya çıktı, bu kedi katili için de çıkmış olması halinde bizlerin kedi yamuk kaynaklı üzüntümüzü hafifletecek ve kedi yamuk'un resimlerine, özellikle gözlerine bakabilmemizi sağlayacak olan. ama öyle olmadı bu kedi katili için. nasıl oldu, böyle oldu.
 azerbaycan'da yasal olarak sürekli gerçekleşmekte olan sokak köpeği katliamına ilişkin ilgili yetkilinin bizzat açıklama yaptığı ve de canların kurşunlarla öldürüldüğü videonun da yer aldığı ilgili entry'de de belirttiğim üzere bu görüntü ve olaydan son derece olumsuz yönde etkilenmiş bulundum. özellikle ilgili videoda 28. - 31. sn. arasındaki görüntü bir türlü hafızamdan silinmemekte, tekrarlanıp durmaktadır. özetle, bu ufuk günaydın gibiler her yerde ve her türlü görevde ve de sıfatla karşımıza çıkmaktadır. ufuk günaydın'lar zararlı otlar gibi her yönden toplumu sararak aklıbaşında insanların değer verdiği canları işkencelerle öldürmektedir. bu ufuk günayın'lar bazen azerbaycan köpek katliamında olduğu gibi yetkili sıfatıyla, bazen keçiören köpek katliamında olduğu gibi belediye başkanı ve sağlık işleri müdürü (veterinerlik hizmetleri sağlık işleri ile birleştirildi maalesef epey uzun süre önce) olarak, bazen ayşa köpeğe tecavüz eden şerafettin şenol, bazen de masum canları avlayan kalpsiz, mutsuz, problemli, kendine yönelik kinini canlardan çıkararak kendisine karşı duymakta olduğu nefreti yönlendirmeye/azaltmaya çalışan, benim öpmeye kıyamadığım, çok hassas olmaları hasebiyle kucağıma bile almaktan çekindiğim, hastalanmasınlar diye ellerimi yüz kez yıkayarak dokunduğum, kendimden çok sevdiğim örn. tavşanları avlayan avcı olarak karşımıza çıkmaktadır.

belirttiğim gibi her ne kadar azerbaycan olayı nedeniyle son derece üzülmüş ve olumsuz yönde etkilenmiş olsam da, bu şerafettin şenol davasının ayşacan lehine sonuçlanması şahsımı az da olsa mutlu etti, biraz daha iyi hissetmemi sağladı. aynı olumlu sonucu tüm hayvan hakları ihlalleri için dilemekteyim.


KEDİ YAMUK - HALEN GÖZLERİNE BAKAMADIĞIM CAN, UFUK GÜNAYDIN ADLI KATİLİN AYAKLARI ALTINDA EZİLİRKEN ÇEKTİĞİ ACIYI UNUTMAM MÜMKÜN DEĞİL.