Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yuva arayan hayvanlar


nasıl sinmişler bu resimde :( en kısa zamanda tavşan rehabilite ve kurtarma bakımevi kurarak tüm bu terk edilen tavşanları sahipleneceğim inşallah
"sahiplendirme ilanlarına denk geldiğimde kalbimi en çok burkan canlar - tavşanlar. kendimden bile daha çok sevdiğim varlıklar bu tavşancanlardır. bilindiği üzere bu canlar maalesef kontrolün son derece düşük olduğu pet shop'larda çok uygun fiyata can değil de mal gibi satılmakta, şirinliğine ve küçüklüğüne bayılıp satın alınanlar tarafından biraz büyüyünce, etrafa iz bırakmak için çiş fırlatmaya başlayınca, o kokusuz, küçücük, siyah boncuklarını çevreye saçmaya başladıkça bir an önce elden çıkarılmaya, baştan savılmaya çalışılır.
herkesin kendisine göre "geçerli" nedeni olur. tavşansever olmam hasebiyle özellikle bu canlara yönelik hassasiyetim bulunmakta, sahiplendirme ilanlarına denk geldiğimde veya blog'da yayınlanmak üzere gönderildiğinde özel önem ve öncelik vermekte, çok iyi bir yuva bulmaları için çaba sarfetmekteyim. belirttiğim üzere sahiplenmede/sahiplendirmede dezavantajlı grup olarak nitelediğim engelli/yaşlı/terk edilmiş canlarla, tavşan/iguana/hamster/kaplumbağa v.s. gibi kedi ve köpekler kadar önemsenmeyen, hayvan haklarını kedi ve köpek haklarından, hayvan sevgisini de kedi ve köpek sevgisinden ibaret sananlar tarafından yeteri kadar değer verilmeyen, adeta yok sayılan, benimse tam da bu nedenle ve de bu tür hayvanlara yönelik özel ilgi ve sevgim nedeniyle son derece önemseyip değer verdiğim canların sahiplendirilmesine/ilanlarının yayınlanmasına/geniş kesimlere duyurulmasına özel çaba göstermekteyim.
özetle, bu linkte 2 tavşancan var. tavşan sevgisi bulunan, tekrar terk etmeyecek olan, ikisini ayırmadan sahiplenecek, gerçek ve bilinçli hayvanseverlere bu canları ivedilikle sahiplenmelerini öneririm: http://www.turseng.com/...n-yuva-ariyor-istanbul.html
resim ve iletişim bilgisi linkte. bu canların güvenli, sevgi/şefkat ve ilgi görebilecekleri bir yuvaya gitmelerini dilerim. resimlerden apaçık sezilen tedirginlikleri, yere sinmeleri zaten kendilerine karşı zaafı bulunan şahsımın kalbini iyiden iyiye burkmakta, boğazımı düğümleyip, gözlerimi yaşartmaktadır.
bu 2 cana güvenli bir ev, oda, kapalı balkon verebilecek olanlar lütfen ilanı dikkatlice ve önemseyerek incelesin ve karar verip evini açsın. evinde kedisi bulunanlar lütfen bu canlarla ilgilenmesin, tavşanlar kedilerle iyi geçinmez, tehlike söz konusu olur. ancak köpeği bulunan veya diğer canları bulunanlar bu yavrucaklara da yer açarsa çok iyi olur. sahiplenenler devamında şahsımla irtibat kurarak tavşan bakımı/beslenmesi/hastalıkları hususlarında rahatlıkla bilgi edinebilirler.

http://www.turseng.com/...r-onemlioncelikli-ilan.html - bir de bu kedican var yuva aramakta olan. çok tatlı ve en sevdiğim kedilerden olan tekircan. kısırlaştırılmış bulunan bu can bir an önce sahiplenilmeyi beklemektedir, bulunduğu yerde çok sayıda başka canla birlikte. bu can bulunduğu yerde belli bir süre bekletilmekte olup, kısa zamanda sahiplenilmezse kısırlaştırılmak üzere alındığı yere bırakılacaktır. bu cana evini, bahçesini açabilecek olanlara ilanı dikkatle incelemelerini ve canı sahiplenmelerini öneririm.