Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yuva arayan hayvanlar"pet shop'lardan para ödenerek can satın alınmaması gerektiğini binlerce kez belirtmemize dayanak oluşturan, bu canların satın alındıktan sonra hevesler geçince veya en ufak bir sorunda anında terk edildiklerine dair bir örneği ile daha karşılaşmamı sağlamış olan terk edilmiş can. cins hayvan sevdalılarına pet shop'lar yerine bu tür gönüllü sahiplendirme yapanlardan ücretsiz olarak sahiplenmelerini önermekteyim bir kez daha. bu can cinsini belirtmeyeceğim, ancak cins sevdalılarının bir kaç yüz tl ödeyerek pet shop'lardan satın aldıkları, bir canı eski köleler gibi satın almakta beis görmeyecek kadar kalpsizleşmiş ve gerçek hayvan sevgisinden bihaber oldukları için sokağa bir an bile tereddüt etmeden bıraktıkları türden bir can.
sahiplendiren şahıs bu canın hayati tehlikesi olduğunu öngördüğünden, bir an önce güvenli ve sıcak bir yuva bulması için uğraşmaktadır.
her zaman belirttiğim gibi terk edilen canların sokakta yaşaması oldukça zordur, bu nedenle ivedilikle sahiplenilmesini önermekteyim bu canın. "pet shop’lardan mal gibi satın almak yerine, bu canı ücretsiz olarak sahiplenip, evlat edinip ömür boyu mutlu yaşanmasını önermekteyim. can sahiplendirme formu imzalatılarak sahiplendirilecektir.
http://www.turseng.com/...or-terk-edilmis-onemli.html - canın resmi ve iletişim bilgileri bu linkte görülebilir.

ayrıca, terk edilen canlara yönelik sahiplendirme ilanlarına daha dikkatli ve duyarlı yaklaşılmasını, sadece resimlerine bakılıp geçilmemesini, ciddi şekilde ilanlarının incelenmesini, gerçekten sahiplenme amaç ve isteğiyle yaklaşılmasını özellikle tenbihlemekteyim.

sahiplendirme formu da ilgili linkte yer almaktadır. bu formu edinmek isteyen gönüllü sahiplendirme ile uğraşan şahıslar tarafıma sitedeki emailden ulaşarak bireysel kullanım amacıyla formu isteyebilir."