Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kedi

bu resmi hiç bir zaman unutmayacağım
her zaman şirinlikleri, sevimlilikleri ile değil, bu olaydaki gibi bir facianın süjesi olarak da gündeme gelebiliyorlar.
- linkteki can acil yuva aramaktadır. diğer sahiplendirme ilanlarından büyük bir farkla. bu can muhtemelen her zaman olduğu gibi araç çarpması sonucu hayatını kaybetmiş ve sokak ortasında hareketsiz yatan annesini emmektedir ilgili resimde. her zaman şöyle düşünüyordum. nasıl ki, veteriner hekimler, tıp doktorları kaybettikleri canların acısına alışıyorlar, zamanla üzülmeden bu yolda mücadele edebiliyorlar, ben de canlarla uğraşan biri olarak zamanla tüm gördüğüm, karşılaştığım, duyduğum bir şekilde haberdar olduğum vahşetlere, üzücü olaylara alışabileceğim. ama özellikle son dönemde sanki hayvan hakları ihlallerinin artmış olması ve/veya canlara yönelik vahşet dozunun tüm dünyada ağırlaşması hasebiyle bu öngörüm gerçekleşmiyor. hayvan haklarıyla uğraşan insanların tüm bu acılara alışması, üzülmeden mücadele etmesi pek mümkün görülmüyor.
linkteki cana yuva verebilecek olanlara, evindeki evcil hayvan limitini doldurmamış olanlara mutlaka sahiplenmelerini önermekteyim.