Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

macunköy hayvan barınağı - ankaraankara macunköy barınağı olarak sadece isim itibariyle bilinen, ancak hem tam adresinin bilinmemesi, hem de merkeze biraz uzak olması sebebiyle çoğunlukla gönüllüler tarafından gidilmeyen, uğranılmayan rehabilite ve bakımevi. 
barınağın adresi: macunköy rehabilite ve bakımevi merkezi, istanbul yolu 7. km. (a city outlet avm arkası) macunköy girişi, macunköy/yenimahalle/ankara. 
bu avm-nin önüne varıldığında zaten kime sorsanız barınağın yerini tarif eder. barınakta çok sayıda sahiplenilmek üzere bekleyen yavru ve yetişkin köpek var. bir dost sahiplenmek isterseniz yada sadece barınak ziyareti yapıp kendi elinize mama dağıtmak isterseniz bu barınak da aklınızda bulunsun. ayrıca yenimahalle bölgesinde küpesiz yani kısırlaştırılmamış köpek görürseniz, trafik kazası geçirmiş veya başka bir nedenle yardıma muhtaç hasta sokak kedi ve köpeği ile karşılaşırsanız aşağıdaki telefondan arayarak açık adresi vermek suretiyle bu hayvancıkların belediye veterinerlik ekipleri tarafından alınarak barınakta tedavi ve rehabilitesinin ücretsiz olarak yapılmasını sağlayabilirsiniz. devamında sürekli arayarak hayvancıkların durumunun takip edilmesini öneririm. 
barınağın telefonu: 03123972474


ek: barınak ziyareti çok önemlidir. gönüllülerin sürekli gözetiminde bulunan barınaklarda rahatlıkla hayvan hakları ihlalleri ortaya çıkamaz zira canların takip edildiğini, gözetildiğini bilir barınak görevlileri. ayrıca, barınak ziyareti sürekli kapalı ortamda bulunan canların gezdirilmesi, oyunlar oynanarak mutlu olmalarının sağlanması, şefkat ve sevgi verilmesi, ilgilenilmesi, resimlerinin çekilerek çeşitli platformlarda yayınlanarak sahiplendirilmesi, kapalı alanlardan kurtularak sıcak eve kavuşmalarını sağlanması açısından da son derece büyük bir ehemiyeti haizdir. bu yüzden örneğin bu haftasonu, hemen şimdi, bu yazıyı okuduktan sonra bir kaç adet köpek maması alarak yada almadan doğrudan bir barınağı ziyarete gidilmesini önermekteyim hayvan haklarına duyarlı herkese. barınağa giren insanla çıkan insanın artık aynı kişi olmayacağından emin olunmalıdır. zira o canları o halde gördükten sonra haftasonunu başka aktivitelerle geçirip canları ziyaret etmemek imkansız hale gelecektir. barınak ziyareti sürekli hale gelip, her daim devam ettirilecektir bir kez barınağa gitmiş bulunan şahıs tarafından. 
ankara'da ikamet edenlere bu az bilinen ve az bilindiği için az gidilen barınağı ziyaret etmelerini önemine binaen bir kez daha vurgularım.
adres ve telefon bilgileri yukarıdadır.