Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yavru kedi

resim temsilidir, ilan resmi ilgili linkte
son günlerde hem belediye, hem de hayvanseverlerin yükümlülüklerini yerine getirerek sahipsiz sokak kedilerini kısırlaştırmamasından kaynaklı, hemen her yerde insanın kalbini burkan, kısa zamanda acil müdahale edilmezse, mutlak ölümle sonuçlanacağından emin olunan süt anne aranıyor ilanlarının konusu olan zavallılar. şuradaki bir kaç günlük canlar acil süt anne arıyor. bilindiği üzere bu tür annesiz kalmış, süt anneye acil ihtiyaç duyan canlar ya annelerini doğumda yada yine insan kaynaklı nedenlerle (trafik kazası, bilerek isteyerek öldürme, doğum yapılan yerden alınıp çöpe atılma - bu tür canlar çoğunlukla çöp kovalarından bulunmaktadır, bu nedenle bu dönemlerde çöp kovalarına karşı bir hassasiyet oluşur tüm gerçek hayvanseverlerde, dikkatlice bakılır, özenle yaklaşılır buralara) kaybetmiş oluyorlar. bazen de sahipli kedicanların yavruları doğar doğmaz bakmamak, külfet oluşturmamak için alınıp çöpe atılıyor yine.

bu yüzden bu tür süt anne ilanlarına duyarlı yaklaşmak, öylesine göz atıp geçmemek, hafızayı zorlamak, mutlaka yeni doğum yapmış birilerine ulaşmak ve yönlendirmek önemlidir.

süt anne bulunmuş, yavrulardan ikisinin bacakları doğumda göbekbağına dolandığı için gangren olmuş, ameliyatla alınmış o bacaklar.
daha bir kaç günlük gözü açılmamış yavruların yaşadıkları bu korkunç olaylara bakınca kısırlaştırmanın ehemiyyeti çok daha iyi anlaşılmaktadır.