Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yuva arayan engelli hayvanlar"son günlerde süt anne arama ilanları ve araç çarpma, motora sıkışma, tekme savurma, sopayla vurma v.s. gibi çoğunlukla insan kaynaklı eylemler nedeniyle engelli kalanlarına yönelik sahiplendirme ilanları ile karşılaştıkça kısırlaştırmanın önemini bir kez daha hatırlatan, kısırlaştırmaya ağırlık vermemizi sağlayan, sahipsiz olanları son derece çaresiz ve her daim tehlike içinde olan varlıklar.

her zaman belirttiğim gibi sağlıklı ve cins olan hayvanları herkes sahiplenir, asıl önemli ve erdemli olan çoğunluğun yeteri kadar bilinçli ve hayvan haklarına duyarlı olmaması hasebiyle uzak durup seçenek olarak dahi değerlendirmediği engelli, yaşlı, terk edildiği için intihar etme çabasında olan canlarla, tavşan, iguana, hamster, kaplumbağa gibi yine terk edildiklerinde çoğunluğun tercih etmediği için ölüme terk edilen canları sahiplenmek, yaşamı bu dezavantajlı grupta bulunan canlarla paylaşıp değerli kılmaktır.
 bu kedican da tam engelli kalmaktan son anda kurtulmuş bir can. şu anda ilgi ve sevgi neticesinde zar zor da olsa yürümekte olan bu kedican, doğal olarak sokaklarda yaşayamaz. zira koşamadığı için çoğunluğu insan kaynaklı tehlikelerden kendisini koruyamaz. bu nedenle bu canı sahiplenebileceklere sadece ilanı inceleyip geçmemelerini, sahiplenmelerini öneririm.
bilindiği üzere bizde de üçbacaklı bir şebelek var, motordan kurtarılmasına vesile olduğumuz ve akabinde elbette hemen sahiplendiğimiz. diğer canlardan hiç bir farkı olmadan mutlu mesut yaşıyor maşallah. belirgin özelliği uzun kuyruğu, yürürken, özellikle çok sevindiğinde kuyruğunu kıvırıp alnına değdiriyor şebelek.

bu nedenle gönül rahatlığıyla engelli canlara yer verebilirsiniz evinizde. hiçbir külfet oluşturmayacaklarından emin olun."

bu entry kedi başlığındaki entry'mden alıntıdır.

ilaveten, yukarıda bahsettiğim dezavantajlı grupta yer alan canlarla ilgili ilanları linkteki emaile ilan sayfasında üst kısımda bulunan ilan formunu doldurarak gönderebilirsiniz. çevrenizde gördüğünüz, sokaklarda baktığınız canları mutlaka sahiplendirmeye çalışın, özellikle sokakta yaşama olanağı bulunmayan canları ihmal etmemek, ivedilikle sahip çıkıp güvenli bölgeye almak, devamında sahiplendirme sitelerine sahiplendirme ilanlarını göndererek yuva bulmalarını sağlamak gerekmektedir.