Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

duyuru


biraz sert bir yazı oldu, bu şirinlik timsalini ekleyeyim :)
öncelikle blog'a yurtiçi ve yurtdışından gösterilen yoğun ilgi nedeniyle memnun olduğumu, bunu hayvan hakları adına önemli bulduğumu belirtmek isterim.
2. olarak bir husus hayli uzun bir süredir dikkatimi çekmeketdir. o da şudur: rusya'dan şahıs veya şahıslar tarafından gösterilen yoğunötesi ilgi. daha önce de bu kadar aşırı ilgi gösteren, gün içinde onlarca kez blog'u ziyaret eden, blog'da benden bile daha fazla zaman geçiren bu şahıs/şahısların kendilerini tanıtmalarını istemiştim, bu yoğun ilginin amacını merak etmem hasebiyle. ancak herhangi bir irtibata geçme durumu söz konusu olmadı, yine blog'a yoğun şekilde ilgi göstermenin devam etmesine rağmen.

elbette ki, blog'a bu kadar ilgi göstermesinden şikayetlenecek değilim duyarlı insanların. sadece bu ciddi anlamda aşırı ilginin nedenini merak etmekteyim.

özellikle bir husus daha mevcut ilgimi çeken bu rusya'dan dahil olan şahıslarla ilgili. sürekli aynı anahtar kelimelerle yandex.ru arama aracından arama yapılarak girilmektedir. bu da aynı anahtar kelimelerin götürdüğü yayınları sürekli güncel tutup, sol frame'de çok okunanlardan çıkmasına, yerine bir başka faydalı yayının geçmesine engel olmaktadır.
örn: "linkteki canlar yuva ar?yorlar..., bal?ke" - bu anahtar kelimelerle rusya'dan yandex.ru'da arama yaparak
 blog'a gelen şahıs nedeniyle çoktan yuva bulmuş olan bu canlara dair ilan sürekli güncel kalmakta, diğer
yayınların sol frame'e çıkmasına fırsat vermemektedir. http://www.turseng.com/2013/01/yuva-arayan-yavru-kediler.html

sürekli aynı anahtar kelimelerle arama yaparak blog'a ulaşan bu şahıslara bundan vazgeçmelerini,
arama aracına "turseng" yazsalar bile ulaşabileceklerini belirtmek isterim. tabi, bu yazıdan sonra hala blog'a ilgi göstermeye devam ederlerse... swh 

özetle, her ne kadar biraz garip gelecek olsa da bu duyuruyu okuyanlara bu durum, açıkçası rusya'dan giriş yapan bu aynı kişi/kişilerin sabah, öğle, akşam, gece, şafağa doğru, her daim blog'da bulunmasından, benden bile çok ziyaret etmesinden, nedenini bilmediğim, yine buradan bir kez sormama rağmen irtibata geçerek bildirilmediği için biraz rahatsız oldum, irrite oldum diyeyim.
böyleyken böyle...

p.s. umarım çok kırıcı olmamıştır yazı bu şahıslar için, sadece epey uzun zamandır içimde birikti, artık belirtmek istedim. makul ölçüde, örn. yayın eklendikçe, aynı anahtar kelimelerle giriş yapmaktan vazgeçip normal arama ile ulaşarak blog'dan yararlanmaya devam edilebilir tabi. yeni yayınlardan "emaille takip et" bölümüne emailinizi yazarak haberdar olabilirsiniz. bu durumda her yeni yayın yayınlandıkça tarafınıza emaille otomatik olarak bildirilir. bu arada bu kısma kaydedilen emailler tarafımdan görülmemektedir. yani, blog'a abone olan şahıslardan ve emaillerinden hiç bir şekilde haberdar olmamaktayım.