Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ekşi sözlük erkek tavşan veri tabanı

bu tavşancan yuva arıyor
rağbet görmemesini yerinde ve amacauygun bulduğum databank.
zira hayvan sahiplerinin kısırlaştırma yükümlülüğü ilke ve kuralları gereği her hayvan sahibinin mutlaka kendi hayvanını üretmekten kaçınarak kısırlaştırması gerektiğini savunmaktayım. özellikle erkek tavşanlarda bu ameliyat son derece basit olup, tüm erkek tavşan dostu olanlara evleviyetle kısırlaştırma işlemini yaptırmalarını önermekteyim. aynen kedilerde olduğu gibi dıştan yapılacak bir basit ameliyatla erkek tavşan büyük bir rahatlığa kavuşacak, candostunu da gereksiz yere eş arama gerginliğinden kurtaracaktır.

üreme kontrolü sadece sokaklar için geçerli değil, kendi canlarımızı da mutlaka kısırlaştırmamız gerekmektedir, üreme kontrolünü tam ve gereği gibi sağlamak adına.
linkteki ilandan da görüleceği üzere kontrolsüz üreme, kısırlaştırma işleminin yapılmaması sonucunda maalesef sorumsuz biri tarafından anne tavşan üretilmiş, dünyaya gelen yavruların bir kısmı ortada olmadığına göre muhtemelen ölmüş, kalan tek avuçiçi kadar yavru da muhtemelen eziyet sonucunda oluşan felç ve kırık kalçası ile yaşama gözlerini yummuştur. linkte iletişim ve resim mevcut, anne tavşancana yuva aranmaktadır. yuvasını bu travmalara maruz kalmış, güzelim tavşancana açabilecek olanlara durumun vahametini gözönünde bulundurarak bir an önce sahiplenmelerini önermekteyim. kedisiz bir ev bu can için uygundur. köpeklerle tavşanlar anlaşmaktadır. köpekli ev de olabilir.