Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ismet berkan

ismet berkan tarafından tekmelenip, caddeye doğru iteklenip araç altında kalarak yaşamını kaybettiği belirtilen masum can - fındık
yaşamdaki kısa ömrünü acı içinde, son anlarını psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalarak geçirdi, unutulmasın!!!
sahipsiz olmasına rağmen bulunduğu sokakta yaşayan hayvanseverler tarafından bakılıp sevilen gözetilen, isim konulacak* kadar önemsenen bir sokak köpeğini öldürmüş olduğu iddia edilen sadece kendi hayvanının seven? türden bir şahıs.
http://www.turseng.com/...anlara-eziyet-edenleri.html - sokak hayvanlarına yönelik her türlü kötü muamelede bu hazır dilekçe olaya uyarlanarak il orman ve su işleri müdürlüğüne şikayet başvurusu yapılmak suretiyle ilgili şahsa idari para cezası yaptırımı uygulatılır.

bu ve benzer çok sayıda hayvan hakları ihlaline yönelik dilekçeleri hayvan haklarına duyarlı herkes bu tür olaylarla karşılaştığında rahatlıkla şikayet başvurusunda bulunsun diye hazırladım. bu olaya uyarlayarak şikayet başvurusu yapacak olanlar mobilden kopyalama yaparak (sitede kopyalama engeli mevcut), mobili bulunmayanlar ilgili linkteki emaile yazarak bu dilekçeyi talep edebilirler, bu durumda dilekçe kendilerine hemen gönderilir word dosyası olarak.
sokaktan birilerinin köpeğin sahibi olduğunu iddia etmesi durumunda ise sahipli hayvana kötü muamele söz konusu olduğundan tck 153/1-2 gereği bu şahıs aynen ufuk günaydın gibi 4 ay - 3 yıl arası bir hapis istemiyle yargılanacaktır. umarım sahipli bir köpektir, bu durumda bu şahsa idari para cezası değil hapis cezası uygulanır.
sokakta bile olsa bakılıp gözetildiğine, isim konulduğuna göre bu köpeğin sahipli olduğunu kabul etmekteyim şahsen hayvan hakları savunucusu hukukçu olarak. bu canın akibeti ile ilgilenenlere duyurulur. sokakta bu canı sahiplenerek ilgilenen, hastalandığında tedavi ettiren, besleyen, gözeten her kimse köpeğin sahibi olarak savcılığa giderek otopsi raporu, tanık beyanları, köpeğin sahibi olduğunu kanıtlar belgeler, görsellerle birlikte şikayetçi olsun bu şahıstan.

böyle bir sahibi yoksa bu durumda ilk şikayet yolu - sahipsiz hayvanlara eziyet edenleri şikayet dilekçesi ile şikayet başvurusu yapma yoluna gidilir. herhalükarda ilk önce, gecikmeksizin bu yola gidilmesini önermekteyim.

ek: açıklamasını son derece yapmacık ve samimiyetsiz ve de inandırıcılıktan uzak buldum, şahsen görgü tanıklarının ifadesini hayatın doğal akışına göre daha gerçekçi buldum.