Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kürk kullanan ve/veya satan firmalar

kürk vahşetine karşı yeterince mücadele ediliyor mu?
bence hayır, zira halen kürk üretilmekte, görgüsüzler tarafından giyilmekte, canlar işkencelerle öldürülmektedir. yeterince çaba göstermiş, yeterince çalışmış olsak bunlar şu anda gerçekleşmeye devam etmez, vahşet sona ermiş olurdu. bu durumda, çalışmaya devam! sol frame'deki kürk vahşetini baştan sona izlemeye de tamam! üzülürüm, kötü olurum demeden, diyemeden! izlenmeli ki, vahşet algılanmalı, izlenmeli ki, yeterince azimle çalışılmalı, izlenmeli ki, bu vahşet kararlılıkla durdurulmalı!
kelimenin tam anlamıyla kanlı para çarkının dönmesine sebep olan, söz konusu kanlı para çarkını bizzat döndüren, ürünlerinde kürk kullanarak ve/veya mağazalarında kürk ve kürk ürünleri satarak, her yıl yüz binlerce canlının elektrik verilmek, suda boğulmak, canlı canlı derisi yüzülmek, başına sert darbeler indirilmek suretiyle, bin bir türlü işkence uygulanarak öldürülmelerini sağlayan, canlıların sırtından para kazanan ticari mekanlar. 
kürk kullanan markalara bir kaç örnek: jean paul gaultier, karl lagerfeld, giorgio armani gibi marka tasarımcılar.
türkiye'de kürk satan firmalardan birisi de, ebru şallı ve eşinin sahibi olduğu ykm mağazaları.
vitrinler kansız olsun diyenlerdenseniz, girdiğiniz bir mağazada gerçek kürk satıldığını gördüğünüzde hemen bir şikayet formu talep ederek "söz konusu mağazada kürk satıldığı sürece bir daha alış veriş yapmayacağınızı, hayvana zulme ve işkenceye karşı olduğunuzu" yazarak şikayetinizi yetkililere iletiniz. bu eylemi kürk sattığını bildiğiniz mağazaların email, faks, telefon biglilerini kullanarak da müşteri temsilcileri veya halkla ilişkiler yetkilisine iletmeniz durumunda hayvan haklarına yönelik çok büyük katkı sağlayacağınızdan emin olabilirisiniz.
(bkz: kürk giyen ünlüler),
(bkz: kürk karşıtı ünlüler),

kürke hayır platfomuna destek vermek ve kürk vahşeti hakkında bilgi edinmek.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
kürk dehşeti

oscar de la renta modaevi'nin de bu seneki paltolarda kürk detayları kullanarak içlerine dahil olduğu, kapitalizmin kanlı para çarklarından kürk vahşetinin devam ettirilmesine neden olan kan içen işletmeler.

unutmayalım, kürk giysi değil, %100 canlı.

kürk işkencesi - elektrikle acı çektirerek bir yaşam sonlandırılıyor

-------------------------------------------------------------------------------------------------
ek: sol frame'de 2. video kürk vahşeti + 18 başlıklı olup, kürk vahşetini yakinen inceleyip anlayabilmek için evleviyetle izlenmesini öneririm. "ben dayanamam, üzülürüm, çok kötü olurum" demeden, sizin bakmaktan kötü olduğunuzu, o canların yaşadığını, bunları yaşarken çektikleri acıyı unutmadan, bu acıyı/vahşeti/işkenceyi açıkça algılayabilmek, iliklerinizde hissedebilmek ve bununla yeterince ve azimle/istekle mücadele edebilmek için mutlaka baştan sona videoyu izleyin.