Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

sokağa atılan evcil hayvanlar

bu tavşan yuva arıyor, bilgileri linkte
"her türlü duygusunu, isteğini kolaylıkla iletişim kurarak, candostuna iletebilen, alışkanlıklarına sıkı sıkıya bağlı, zeki, olağanüstü varlık, hayatımın anlamı, yaratılış sebebim olan tavşanların da kedi ve köpekler gibi sıklıkla sokağa, parka, barınağa bırakılmakta olduklarını görerek dehşete kapılma nedeni. tavşanlar sokak, park ve barınaklarda yaşayamazlar, zira bu yerler savunmasız ve hassas tavşanlar için uygun değildir. türkiye'de tavşan ve kedi barınağı bulunmadığından, köpeklerin yaşama tutunmaya çalıştığı, bu büyük hayvanların bile yaşamakta zorlandığı barınaklara terk etmek nasıl bir akıl karıdır anlamak mümkün değil.
tavşan sevgisinin hiç bir duyguya benzemediğini, bir tavşana bakarken hissedilenleri ancak gerçekten çok sevdiği bir tavşancanı bulunan tavşan dostları bilir, anlar. rabbimden yeryüzünde her insanın kalbine tavşan sevgisi yerleştirmesini, bu muhteşem duyguyu herkesin tatmasını dilerim.
tavşanlar burunları ile dürtme yoluyla çok şirin ve komik bir iletişim kurarlar candostlarıyla. ödül stick'lerini talep ederken dürtmeleri farklıdır, ilgi ve sevgi istedikleri, kendilerini sevdirmek istedikleri zaman gerçekleştirdikleri dürtme tamamen farklıdır. o burunla çoğunlukla ayaktayken bacağa yapılan hafifçe dürtme şeklinde her türlü duygu ve isteklerini yansıtır, taleplerinin karşılanmasını sağlarlar. çok amaçlı harika bir işlevi mevcuttur bu burun hareketinin. önünde oturuyorsanız ve bir tavşan oradan geçmek istiyorsa, sizi dürterek oturduğunuz yerden kaldırır, oradan geçer gider. her istediklerini yaptırma gibi muhteşem yetenekleri vardır. kulak uçlarından ayak tırnak uçlarına kadar öpüp koklamanın verdiği huzurla ömrü uzatma gibi bir etkilerinin de söz konusu olduğunu belirtmek isterim. bu canları koklayarak öptüğünüzde ağzınızda harika bir tat, burnunuzda mis gibi bir koku kalır.

maalesef insan lekesi, defolu embesiller de mevcuttur şu yeryüzünde. yaratıldıkları için her an şükretmekte olduğum canları ihmal eden, onlara eziyet eden, nihayetinde bir barınağa terk eden çöplükler de maalesef nefes almaktadır bu dünyada.

linkteki anne ve avuç içi kadar yavrusu bu hikayenin kahramanıdır. bu canlar barınağa terk edilmiş, devamında bir kliniğe aldırılmış hemen. maalesef eziyet görmüş, felçli ve kırıklı bu avuçiçi yavru tavşan aynı gün yaşamını kaybetmiş, kendisine eziyet eden yaratığın üzerine silinmeyecek bir leke ve lanet bırakarak.
anne tavşan klinikte beklemekteymiş. bir tavşan dostu edinmek isteyenlere bu canı sahiplenmelerini önermekteyim. devamında linkte belirttiğim email adresinden tarafımla irtibata geçerek tavşanlarla ilgili her konuda her daim bilgi edinebilir, yardım isteyebilirler."