Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

tavşan uykusu

resim temsilidir, ne tatlı can, mis kokulu
güvendikleri, çok sevildiklerini bildikleri insanların yanında gözüaçık, ürkek ve kaçarak değil, aynen diğer canlılar gibi mışıl mışıl uyuyan canların insanına göre değişebilen alışkanlığı.
yakınımın tavşanı olan, çok sevdiğim, en çok sevdiği yiyecek o diye, kilolarca muz taşıdığım, kulak uçlarından ayak tırnaklarına kadar öptüğüm, kuyruğunu öpmelere doyamadığım, gözleri biraz büyükçe olmasından dolayı gözlerini azami hassasiyet ve dikkatle öptüğüm, şimdi bunu yazarken bile özlediğim birisi bizim yanımızda başını kolumuza veya sinemize koyarak maşallah uzun ve derin bir uyku çekmektedir. uyurken kendisini sevip okşamamız, öpüp koklamamızdan bile rahatsız olup uyanmamaktadır. aniden kendisi, canı isteyince uyandığında ayağa kalkıp uykulu gözlerle bakarken, bir taraftan o güzelim, kepçe kulaklarını kaşımaktadır maşallah.

tavşan sevgisi çok farklı, tatmayanın asla bilemeyeceği, anlayamayacağı bir duygudur. bu duyguya sahip olduğum için her an şükretmekteyim rabbime.

"  2 cins tavşan yuva aramaktadır. holland lop tavşanı denilen bu cins tavşanları ücretsiz olarak edinilmesini, asla ve kat'a kan emici üreticilerden ve kanlı ticaret yerleri olan pet shop'lardan satın alınmamasını önermekteyim.
her türlü cins ve boyutta tavşan ücretsiz olarak sahiplendirilmektedir. bu nedenle bir tavşan edinmek istediğinizde ilk bakacağınız yer mutlaka ücretsiz hayvan sahiplendirme siteleri olsun. örn. canbul sitesinde (ki, tam da bu amaçla hayvan hakları blog'um olan turseng'in ücretsiz sahiplendirme kolu olarak açmış bulundum) ağırlıklı olarak tavşan sahiplendirme ilanlarına yer verilmektedir. gerçek hayvansever, hayvan ve tavşan sevgisine sahip, kötü niyetli ve üretim amaçlı sahiplenmek isteyenler hariç, herkesin sahiplenebileceği tavşan canlara yönelik ilanlar burada yer almaktadır."