Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

canbul.org

muhteşem varlık 
petshop ve üretim çiftliklerinden mal satın alır gibi can satın almaya karşı olup, sokak ve barınaklardan candostu edinmeyi destekliyor olmam hasebiyle, sahiplenmede/sahiplendirmede önemli/öncelikli durumda bulunan canların ücretsiz sahiplendirme ilanlarına özel olarak açmış bulunduğum blogger temelli site.
www.canbul.org hayvan hakları ve ihlallerine yönelik entry ve hukuki/genel makalelerimi yayınlamakta olduğum hayvan hakları blogum www.turseng.com'un ücretsiz sahiplendirme amaçlı açılmış bulunan bir koludur.
özellikle, sahiplenmede görme/fiziksel engelli canlarla, kedi ve köpekler kadar önem verilmeyen, tam da bu nedenle ve de genel olarak çok sevip değer verdiğim - tavşan, hamster, kuş, iguana, kaplumbağa, balık, cavia v.s. türü canların ilanlarına özel hassasiyetim nedeniyle önem ve öncelik vermekte, bu canların ivedilikle sahiplenmesini desteklemekteyim.

sitedeki yoğunluk nedeniyle hayvan haklarına daha iyi hizmet edebilmek ve önemli/öncelikli durumda bulunan canların sahiplendirilmesine daha iyi destek olmak amacıyla siteye yazar alımı yapılmaktadır.

"canbul.org ücretsiz sahiplendirme sitesine ilan yayınlamak ve genel olarak blog'la ilgilenmek üzere blog yazarları alınacak. tavşan, guinea pig, balık v.s. bölümü için yazar alımı yapılmış olup, diğer iki bölüm olan engelli, terk edilmiş ve yaşlı canlarla ilgili ilanlar ve süt anne ilanları bölümleri için yazar alımı devam etmektedir. bu tür önemli/öncelikli ilanları yayınlamak ve blog'la ilgilenmek isteyenler linkteki detaylı açıklamayı okuyarak, uygun bulmaları halinde yazarlık başvusurunda bulunabilirler.


canbul.org kurulma amacı ve niteliği gereği sahiplenmede ve sahiplendirmede önemli / öncelikli durumda bulunan canlara yönelik olduğundan hayvan haklarına yönelik yüksek bilinç sahibi ve ilanlarına yer verirken empati kurup, engelli/terk edilmiş/yaşlı canların durumlarının vahametini anlayacak kadar onları önemsemesi gerektiğini bilen gerçek hayvan sevgisine sahip, gerçek hayvan hakları savunucuları tercih edilecektir doğal olarak ilan yazarlığı alımında. bunu da özellikle vurgulamış olayım önemine binaen.
deneye, ava, kürke, dövüşlere, ete, sirke, deriye, özetle her türlü hayvan hakkı ihlaline karşı olmak ve bu uğurda mücadele etmek en önemli kriterdir şahsım için değerlendirmede."