Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

ismet berkan

ismet berkan tarafından öldürüldüğü iddia edilen fındık köpek 
fındık köpeğe yaptıkları ile şahsım için kedi yamuk'a yaptıklarından ötürü her daim nefret edilen/nefret edilecek olan, unutulmaması için her ay başlığına entry girerek gündemde tutmaya çalıştığım ufuk günaydından bir fakı bulunmayan şahıs.
bu şahsın başlığına da sıklıkla fındık köpeğin feci şekilde ölümüne sebep olduğunu hatırlatan entry'ler girerek her daim akılda kalmasını sağlayacağım. özetle, hayvan düşmanlığı skalasında, ufuk günaydın'ın yanına kalıcı şekilde yerleşmiş olan kimsedir benim için.

(bkz: ismet berkan/@tsirkul)

ek: ayrıca bu ve benzer hayvan düşmanları her zaman belirttiğim gibi çeşitli sıfat ve makamlarda karşımıza çıkabilmektedir. bu ve ufuk günaydın gibi zavallı, sahipsiz sokak hayvanlarını doğrudan/dolaylı öldüren şahıslar olarak çıkabildiği gibi, özellikle son dönemde maalesef artarak devam eden barınak hayvanlarına yönelik barınak çalışanları ve belediye yetkilileri tarafından gerçekleştirilen ihmalle öldürme, ölüme terk etme şeklinde de ortaya çıkabilmektedir.
örn, aynı hafta içinde iki kez şikayet dilekçesi yazmama sebep olan samsun vezirköprü ve marmara ereğli hayvan barınaklarında yaşanan/yaşanmaya devam eden elim olaylar gibi.
ilkinde aç susuz bırakılan köpekler bir köpeğe saldırarak parçalamış, diğerinde ise sorumsuz belediye çalışanları/çalışmayanları yüzünden aç susuz, resimlerden de görüleceği üzere bir deri bir kemik, iskelet gibi, yaşayan ölü halinde, ağzının içine kadar kene ile dolmuş canlar ölüme terk edilmiştir.

her iki şikayet dilekçesine yoğun şekilde katılım sağlayarak hesaplarının sorulmasını önermekteyim hayvan haklarına duyarlı herkese.

http://www.turseng.com/...rkopru-hayvan-barinagi.html - vezirköprü hayvan barınağına dair şikayet dilekçesi,

http://www.turseng.com/...arinagina-dair-sikayet.html - marmara ereğli hayvan barınağına dair şikayet dilekçesi.

her iki dilekçe baştan sona kopyalanarak emaille belirtilen email adreslerine gönderilecektir. ilaveten kaynak linki belirtilmek suretiyle imza kampanyası siteleri hariç, her türlü mecrada herkesçe kopyalanıp gönderilsin diye yayınlanabilir.