Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

kedi

bu kedi can da görme engelli ve yuva arıyor, ilan detayları linkte
gözleri alınacak olan birisinin daha yuva aramakta olduğu ilanına konu olan canlar.

ilan detayları, resim ve iletişim bilgileri için link.
yavrucak görme engelli. bu tür canların sokakta yaşaması imkansız olduğundan evleviyetle sahiplenilmesi gerekmektedir. evini bu yavrucakla paylaşabilecek olan herkese düşünmeksizin evlat edinmesini önermekteyim. engelli canların sahiplenmede önceliği mevcuttur sağlıklı, genç, cins hayvanlar karşısında.


ilaveten son dönemde sitenin istatistik verilerinden gözlemlediğim kadarıyla yuva arayan engelli hayvanları google'da aratarak sitedeki engelli canların ilanlarına ulaşanlar çoğalmaktadır, bu da elbette hayvan hakları adına, sahiplenmede engelli canlara önem verenlerin sayısının ve engelli canların sahiplenilmesi gerektiğine yönelik bilincin artması nedeniyle son derece sevindiricidir."

bu kısım yuva arayan engelli hayvanlar başlığındaki entry'mden alıntıdır.

ek: görme/fiziksel/işitme engelli canlar hususunda özellikle son derece hassas olduğumdan bu tür canların sahiplenilmesi için çaba göstermekteyim. hayvan haklarına duyarlı herkese buna yönelik çaba gösterilmesi gerektiğinin önemli olduğunu bir kez daha belirtir ve hatırlatırım.
örn. sokakta karşılaştığınız bu tür engelli ve bu nedenle sokakta yaşaması oldukça zor olan canların resim ve videosunu çekip, iletişim bilgilerini de ekleyerek çeşitli sahiplendirme mecralarına ve bu amaçla açılmış bulunan canbul.org sitesine gönderebilirsiniz. sitede en altta bulunan formu site üzerinde doldurarak dosya ekleme butonu sayesinde ilgili canın resmini de ekleyerek site üzerinden otomatik olarak ilanları göndermek mümkün. bu şekilde kolayca ilanını verip çeşitli mecralarda duyurusunu yaparak karşılaştığınız engelli/yaşlı/terk edilmiş canların kurtarılmasına vesile olabilmeniz mümkündür.

bu arada (bkz: fatih camii kedilerine yardım kampanyası) şu konuya da özel önem vermek lazım. başlıkta sözünü ettiğim onlarca yavru kedi kampanya çerçevesinde alınarak tedavi edilmezse akibetleri bu görme engelli kediciğin akibeti gibi olacak. görme engelli olmalarını önlemek için başlıkta belirtildiği şekilde çaba göstermek lazım.