ARA

kelebek ve kurbağa ve tefekkür

ne kadar güzel yaratılmışlar, maşallah
şu anda beyaz ve muhteşem onlarcasının bahçedeki üzüm asmalarına, ağaçlara, otlara konup durarak seyirlik bir manzara oluşturduğu, izledikçe izlemek istediğim, ne kadar harika yaratıldıklarını düşünerek şükrettiğim dünyadaki en güzel haşere.

                                                                      ***
ne şirinler maşallah, gülüyorlar gibi 
çok sayıda kedinin yaşamakta olduğu bahçemizi tehlikeli olabileceği düşüncesiyle ilaçlamadan kaçındığımız için her türlü börtü böcekle * birlikte yaşamak için seçen hayvanat.
evdeki kedilerimizi bahçe ve sokağa çıkartmama hususunda çok dikkatli olmamıza ve sıkı tedbirler uygulamamıza rağmen bazen bir anlık boşluktan yararlanıp çıkabiliyorlar. böyle bir boşluk anında bir şebeleğimizin sokakları teftişe çıkması sonucunda her tarafı onu aramakla geçirdiğimiz bir akşamın ardından bahçede oturup kendisi gelsin diye beklerken, asmaların arasında haşur huşur sesler gelmesi üzerine, şebeleğin geri geldiğini düşünerek hızlıca sese doğru yönelmiş olmamla birlikte büyükçe bir tanesi ile göz göze geldim. hiç istifini bozmadan bahçedeki yürüyüşüne devam ederken bayağı şirin görünüyordu.
kimyasal içerikli, zehirli, öldürücü ilaçlardan uzak durduğumuz için, haşereleri, börtü böceği öldürmeyecek ama bahçemizden uzaklaştıracak bitkisel içerikli bir ilaçla en kısa zamanda bahçemizi ilaçlamaya karar verdik. tombul kurbağa ve şürekası başka bir bölgeye taşınsın, yoksa bahçedeki kediler tarafından yenilecekler bir gün.