Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

marmara ereğli hayvan barınağı

marmara ereğli barınağında kene damlası yapılmadığı için ağzının içine kadar kene ile dolan ve maalesef kaybedilen can

her türlü ihtiyacı had safhada bulunan, evleviyetle yardım edilmesi gereken, içinde yaşama tutunmaya çalışan canların açlık, susuzluk, bakımsızlık ve ilaçsızlıktan yaşamlarını kaybetmeye devam ettiği toplama kampı.


bu barınakta canların yaşam koşulları ciddi anlamda kötü durumda. tekirdağ ve civarında ikamet edenler bizzat barınağa giderek yardımları dağıtabilirler. tekirdağ dışında ikamet edip bu barınağa yardım etmek isteyenler ise barınak gönüllüsü ebru elgöç isimli bayanla irtibata geçerek yardımlarını kendisine barınakta dağıtılmak/kullanılmak üzere gönderebilirler. bu bireysel çalışan bağımsız hayvan hakları savunucusu bayanı, hayvan haklarına yönelik hizmetlerinde samimi ve güvenilir buluyor, takdir ediyor ve destekliyorum. 

kuru ve yaş mama, iç ve dış parazit ilaçları, kene ilacı, vitamin, süt, makarna v.s. her türlü yardımda bulunulabilir bu barınağa. 

makarna ve/veya ekmek fabrikası/fırınında çalışan sözlük içinden veya dışından hayvan haklarına duyarlı herkese, bu barınağa işyerlerindeki hurda makarna diye tabir edilen ve çoğunlukla bir kaç kuruşa hayvancılıkla uğraşanlara satılan defolu makarnayı ve/veya bayat ekmekleri* bu barınağa bağışlamak üzere yönlendirmelerini önermekteyim. 
barınaktaki canlardan ikisi bu gönüllü bayan ve arkadaşı tarafından hemen kliğine aldırılmasına rağmen maalesef birisi açlık ve susuzluktan zaten zayıf düşmüş bedeni, barınak sorumlularının basit bir kene damlasını bile ihmal edip uygulamaması ve tüm vücudunu kene sarması yüzünden kan paraziti teşhisi konulup tedavisine başlandıktan kısa süre sonra kaybedimişti. diğer can ise halen klinikte canı ile cebelleşmektedir.
klinikte yaşam mücadele vermekte olan can
özetle, bu barınağa her türlü besleme ve tedavi malzemesi yardımı beklenmektedir acilen.
hayati önemi haiz bu yardımların gönderilmesine herkesin katkıda bulunacağından eminim. 
söz konusu barınağa belediyenin gerekli hizmetleri sağlamasına yönelik gönüllülerin taleplerini içeren dilekçe ve tüm bu yaşananlara yönelik belediyeye yaptırım uygulanmasına yönelik dilekçe linkte görülebilir, katılım sağlanabilir. her zaman belirttiğim gibi bu tür idari kurumlara yaptırım uygulanmasını sağlamada olumlu sonuç elde edilmesi, kamuoyunun şikayet mercii üzerinde oluşturacağı baskının yoğunluğu ile doğru orantılıdır.
dilekçe linki: http://www.turseng.com/2013/07/marmara-eregli-barinagina-dair-sikayet.html
"olayla çok fazla ilgilenen var, gözler üstümüzde" düşüncesi il orman ve su işleri müdürlüğünü bu tür yerel yönetimler üzerinde yaptırım uygulamaya itmektedir.


ilaveten ebru elgöç her biri farklı şekilde bulunmuş olan çok sayıda köpekcana kalıcı ve geçici yuva arıyor, linkte yuva aradığı çok sayıda köpekcanın resimleri mevcut. bu hepsi birbirinden muhteşem, benim hepsine ayrı ayrı hayran olduğum canları sahiplenmek isteyenler irtibata geçebilirler kendisi ile. barınağa yardımda bulunmak veya köpek sahiplenmek için kendisinin telefon numarası: 05336981773 barınağa yardım etmek isteyenler mutlaka bu bayanla irtibata geçsin. doğrudan barınağa gönderilmesin yardımlar, zira hiç bir barınağa ve çalışanlarına güvenmemekteyim bunca yıllık hayvan hakları savunuculuğu hayatımda. yardımlar canlara ulaşmayabilir doğrudan barınağa gönderilmesi halinde. bu nedenle bu bayanla irtibata geçerek canlara güvenli şekilde ulaşmasını sağlamak mümkün. sadece bu barınağa değil, hiçbir barınağa doğrudan mama ve diğer yardımları göndermemek, mutlaka barınak gönüllüsü ile önceden irtibata geçerek, bu destekleri kendisine sunmak gerek, güvenli şekilde canlara ulaşmasını sağlamak adına.