ARA

PAPAĞAN

ünlü ve pek sevdiğim papağan rango'nun yeni maceraları yayında.
bilindiği üzere arkadaşım bahar'ın papağanı rangocan'ın video ve resim gibi görsellerini yayınlamaktayım ara-ara. bugün de bir kaç resim ve banyo sevdasını içeren videolarına yer vereceğim bu canın. maşallah çok tatlı bir can bu rango.
                         alttaki resim en çok hoşuma giden resim oldu. tam bir sevgi resmi. hayvan sevgisi nedir - budur. resimde arkadaşım bahar ve oğlu rango görülmekte. 
ilaveten sarı saçlı sultan papağanı diye isimlendirilen sarı renkli ve küçük olan papağancanların çeşitli engelleri varmış. açıkçası kuşlarda engel durumunun mevcut olduğunu hiç düşünmemiştim. sarı saçlı canlardan birisinin sol kısmında eğrilik mevcut, bu nedenle yatarken zorlanmasın diye pamuk gibi yumuşak desteklerle rahat etmesini sağlıyor bahar, bu canın. bir diğer sarı saçlı papağancan da denge sorunu yaşamakta, uçuyor ancak konma aşamasında sorun yaşıyor. müdahale edilmezse düşebiliyormuş. bu canlar bu engellerini bahar arkadaşın sayesinde büyük ölçüde aşmışlar. sevgi her canın, her türlü hastalığını ve engelini aşmada en önemli ve varlığı ve etkisi yadsınamaz bir gerçektir. 
                                                                  rango ve bahar
sevginin resmi 

rangocan
engelli bir canbu can da engelli bu can da yine engelli bir can 

rangocan'ın odası

çok güzel yaratılmış 
sağa bakalım

sola bakalım

karşıya bakalım 
not: resimler ve video arkadaşım bahar ünsal'a aittir.

DUYURU: kedi ve köpek dışındaki canların haklarının da savunması, hayvan haklarının kedi/köpek haklarından ibaret olunmadığının iyice ve kalıcı şekilde algılanması, diğer canların sevgisinin de bilinmesi/yerleşmesi amacıyla blog'da tavşan/hamster/kuş/balık/iguana/kaplumbağa/cavia v.s. gibi canların görsel ve bilgilerine yer vermekteyim. candostu bu saydıklarımdan biri/birileri olanların, bu canlarının görsellerini ve kısaca hikayesini emailime göndermesi halinde bu bilgi ve görseller blog'da yayınlanacaktır. 
turseng@gmail.com