Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

papağan

rangocan
pek sevdiğim papağan rango'nun yeni maceralarını izleyip yayınladıkça, kendisine yönelik yoğun bir sevgi ortaya çıkaran can.
"arkadaşımın papağanı rangocan'ın video ve resim gibi görsellerini yayınlamaktayım ara-ara. yine bir kaç resim ve banyo sevdasını içeren videolarına yer verdim bu canın.
yayında ilk resim en çok hoşuma giden resim oldu. tam bir sevgi resmi. hayvan sevgisi nedir - budur. resimde arkadaşım bahar ve oğlu rango görülmekte.
ilaveten sarı saçlı sultan papağanı diye isimlendirilen sarı renkli ve küçük olan papağancanların çeşitli engelleri varmış. açıkçası kuşlarda engel durumunun mevcut olduğunu hiç düşünmemiştim. sarı saçlı canlardan birisinin sol kısmında eğrilik mevcut, bu nedenle yatarken zorlanmasın diye pamuk gibi yumuşak desteklerle rahat etmesini sağlıyor bahar, bu canın. bir diğer sarı saçlı papağancan da denge sorunu yaşamakta, uçuyor ancak konma aşamasında sorun yaşıyor. müdahale edilmezse düşebiliyormuş. bu canlar bu engellerini bahar arkadaşın sayesinde büyük ölçüde aşmışlar. sevgi her canın, her türlü hastalığını ve engelini aşmada en önemli ve varlığı ve etkisi yadsınamaz bir gerçektir."

http://www.turseng.com/2013/07/papagan.html - rangocan'ın iki videosu ve tüm resimler linkte görülebilir.