Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

TAVŞAN

her zaman belirttiğim gibi tavşan canlar aynen kedi ve köpekler gibi evde gayet güzel bakılır, yeter ki gerçek hayvan sevgisine sahip olunsun
"kedi ve köpekler gibi pet hayvanı olan, aynen kedi ve köpek sahiplenmelerinde olduğu gibi ebediyen birarada yaşamak üzere sahiplenilmesi gereken, asla ve kat'a oyuncak niyetine, "aaa, ne tatlı, bakarım ben buna", "girmişken boş çıkmayalım, uygun fiyatlı da zaten, bakamazsak bir çiftliğe bırakırız!" gibi beyinsizlikle değil, bir canlının, aynen biz insanlar gibi yaşam hakkı bulunan, acı çeken, duyuları mevcut bir canın sorumluluğunu aldığının bilincinde olarak evlat edinilmesi gereken, pet shop'lardan değil, ücretsiz sahiplendirme yapan site ve sosyal medya sayfalarından sahiplenilmesi gereken can. 
özellikle tavşanları kötüniyetli olarak sahiplenecekler olabileceğini öngörerek, mutlaka sahiplendirme formu ile sahiplendirmek gerektiğini de vurgularım tekrar tekrar.
sahiplendirme formu ilgili linkte görülebilir. ilaveten tavşanlara yönelik özel durumlarından ötürü hassasiyetim bulunması hasebiyle sahiplendirilmelerine, sokağa, ormana, çiftliğe bırakılmayıp, akibetlerinin olumsuz olmaması için özel önem vermekte olduğumdan bu canların ilanlarına denk gelenlerin ilgili ilanları linkteki emaile yönlendirmelerinin yerine olacağını belirtirim.
linkte ilan detayları bulunan, yuva arayan can bu. çok şirin, muhteşem bir varlık bu can, maşallah
bu küçük, siyah, boncuk gözlü,mis kokulu tavşan yavrucan istanbul'da yuva aramaktadır. bilinçli, tavşan sevgisine sahip, asla kafeste değil, evde aynen kedi ve köpekler gibi, en kötü ihtimalle bir oda veya kapalı balkonda bakabilecek, hasta olduğundan veteriner hekime götürecek, gerçek hayvan sevgisine sahip, gerçek hayvanseverlerin bu canı sahiplenmelerini önermekteyim."

bu entry tavşan başlığındaki entry'mden alıntıdır. 
bu minik yavru tavşan çok şirin ve muhteşem bir varlık. tavşanla uyumak şeklinde başlık açacağım kısa zamanda. zira bu muhteşem canlarla uyuma gibi huzurverici, sakinleştirici, mutlu edici eylemi herkesin mutlaka tatması gerektiğini düşünmekteyim. bu resimde görülen canla bu eylem çok güzel gerçekleştirilir tavşanseverler tarafından. burun tavşancanın boynuna sokulup koklaya koklaya, öpe öpe uyulur, ayrıca ağrı kesici özellikleri olduğunu da eklemek isterim.