ARA

vezirköprü barınağındaki vahşete dair şikayet

samsun vezirköprü hayvan barınağında gerçekleşen vahşete dair şikayet dilekçesi.
samsun vezirköprü hayvan barınağında aç susuz, bakımsız, gözetimsiz tutulmakta olan köpeklerin açlıktan bir birini parçaladıklarına dair video görüntülerini bugün itibariyle dehşet içinde izlemem üzerine, hemen linkteki şikayet dilekçesini hazırlamış bulundum. şikayet dilekçesine linkte hemen sağ sütunda bulunan formu ad, soyad eklemek suretiyle doldurarak gönder tuşuna basıp, göndermek suretiyle katılım mümkün. dilekçede sözü edilen kanıt niteliğindeki video görseli de yine formun hemen altında yer almakta olup, izlenerek olaya yakinen vakıf olunabilir.
uyarı: +18; kalp, ruh ve sinir hastaları ile reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilir. maalesef türkiye'de bulunan barınakların yükümlülüklerini yerine getirmeyerek bu tür vahim ve elim olaylara sebebiyet verdikleri, canları aç susuz bırakarak ölüme terk ettikleri, aç kalan canların da can havliyle bir birine saldırdıkları bilinen ve varlığı yadsınamayan bir gerçektir. bu tür hayvan hakları ihlallerine karşı şikayet yoluna gidilerek yetkili merci olan il orman ve su işleri müdürlükleri tarafından ilgili yaptırımların uygulatılmasını sağlamak mümkün. dilekçeye yoğun katılım gerekmektedir. sadece 2 dk. ayırarak bu zavallı, güzelim köpeklerin dökülen kanlarının hesabını sormak elzemdir, vicdan sahibi herkesçe yapılması gerekmektedir.

http://www.turseng.com/...rkopru-hayvan-barinagi.html - "ilgili video'da belediye yetkilileri tarafından aç susuz bırakılan, kapalı alanda tutulduklarından yiyecek bulma olanakları da kısıtlanan köpeklerin açlıktan bir köpeğe saldırarak parçalayıp yedikleri görülmektedir. bu elim olay sırasında sokaktan geçen insanların müdahale ederek parçalanmakta olan köpeği kurtarma çabalarının sonuçsuz kaldığı, tüm bu olay sırasında köpeklere bakmakla yükümlü belediye çalışanlarının ortaya çıkarak müdahale etmediği, saldırıya uğrayan köpeği kurtarmadıkları da açıkça anlaşılmaktadır."