Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

vezirköprü barınağındaki vahşete dair şikayet dilekçesi

duyuru: söz konusu dilekçeye sağ sütundaki formu doldurup imzalamak suretiyle katılım mümkün. 


kolaylıkla katılım sağlayarak canlara yönelik bu vahşetin ortaya çıkmasına sebep olan ilgililerden hesap sorulmasını sağlamanın mümkün olduğu dilekçe.
daha önce bu tür hayvan hakları ihlallerine yönelik hazırladığım şikayet dilekçelerine katılım, söz konusu dilekçenin kopyalanarak email yoluyla gönderilmesi şeklindeydi. ancak buna üşenebilecekler olduğunu göz önünde bulundurarak yeni ve kolay bir yöntem geliştirdim. form uygulaması yerleştirdim dilekçenin yanına. böylece kopyala yapıştır olmadan, sadece formu ad, soyad ve şehir eklemek suretiyle doldurarak dilekçeye katılım mümkün.
bu kadar basit bir işlemden kaçınmamak, dilekçeye formu doldurmak suretiyle katılımda bulunmak gerek.
dilekçeyi okuyup, ilgili vahşet videosunu izleyip, üzülen, dehşete düşen, vicdanı sızlayan herkesten yapması beklenen budur.
aksi takdirde sadece linke giderek videoyu izleyip üzülüp ah vah etmek popülistlikten ve vahşet sevicilikten öteye geçmez.

saat 15:30'dan itibaren işlerimi bir kenara bırakıp bu şikayet dilekçesini hazırlamak, siteye form düzenleyip yerleştirmek, video'yu ayarlayıp yine siteye eklemekle uğraşmaktayım. bunları gerçekleştirirken ilgili olayın ve video'daki görüntülerin olumsuz etkileri altında bulunduğumu, tüm bu üzüntüyle birlikte bu işlemleri canların hesabını sormak adına yapmaya devam ettiğimi de belirtirim.
hayvan haklarına duyarlı herkese önerim sadece 2 dk.sını ayırarak bu forma katılım sağlayıp, canların hesabının sorulmasını temin etmeye çalışmalarıdır.