Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

zeynep kaptan veya fatih camiindeki kediler

kendisinin de uzun yıllardır gönüllüsü olduğu fatih camii kedilerine 50-60 civarında, neredeyse tamamı göz enfeksiyonundan muzdarip yavru kedilerin katılmasıyla gönüllülerin bu vahim durumla baş edemeyip yardım istemesi söz konusu olmuştur.
 yardıma muhtaç, görme engelli olmalarına mani olunması gereken yavru kedilerin resimleri, duyuru detayları ve iletişim bilgileri linkte.

fatih camii bilindiği üzere yıllardır şehrin her bir tarafından yavru/yetişkin kedilerin getirilip terk edildiği bir yer.
buradaki canlarla ilgilenen çok az sayıda gönüllü bu kadar çok sayıda hemen hemen hepsi tedaviye muhtaç canlara yetişememektedir. bu linkteki duyuruya göre fatih camii kedileri ile ilgilenen gönüllüler ilaçlarıyla birlikte bu göz enfeksiyonu nedeniyle görme engelli olma durumuna gelen yavru kedileri bakılması, gözlerine ilaç damlatılarak iyileştirilmesi, görme engelli olmalarına mani olunması amacıyla isteyen gönüllülere evlerine kadar teslim ediyorlar.
özetle, bu 50-60 civarındaki yavru kedilerin gözlerinin tedavisine yetişemeyen gönüllülere yardım etmek isteyenler, bir kaç yavru kedinin sorumluluğunu üstlenerek bu yavru kedileri ve ilaçlarını getirmelerini isteyebilirler linkte iletişim bilgileri yer alan gönüllülerden. ilaç gayet uygun fiyatlı olduğundan kendileri de edinebilir kolaylıkla eczaneden.
konuyla ilgili detaylı bilgi ve iletişim linkte. yardımcı olmak isteyenler duyuruyu inceleyebilir.

fatih camii kedilerinden sorumlu zeynep kaptan'a gelince, kendisinin ilgili programda hayvan hakları ihlallerine yönelik mücadele etmeye çalıştığından söz etmesine dayanarak bana emaille ulaşması halinde kendisine her zaman hayvan hakları ihlallerine yönelik hukuki bilgi ve deneyimimi aktarabileceğimi, gerekli dilekçeleri kendisine yönlendirebileceğimi belirtmek isterim.
ilaveten kendisini ve canlar için gösterdiği çabaları, samimi bir hayvan hakları savunucusu olmasını son derece takdir ettiğimi, benimle irtibata geçerek, her zaman hayvan haklarına yönelik bilgi ve deneyimime müracaat edebileceğini bir kez daha belirtirim.