ARA

AZERBAYCAN'DA BİR KÖPEĞİN DÖVÜLEREK ÖLDÜRÜLMESİ

bu insanlık defosunun resmine dikkatlice bakın, yeryüzündeki en alt seviyedeki varlığın İNSAN olduğunun kanıtıdır bu resim, bu insanlık lekesinin adı hesen hüseyinov olup, azerbaycan'ın füzuli kentinde kendi gereksiz yaşamına devam etmektedir
********
"azerbaycan'da hayvan sevgisi yok derken, türkiye'de de yok şeklinde karşılık gelir her zaman. anlatılmak istenenin tam olarak ne olduğu anlaşılamaz türkiye'liler tarafından zira azerbaycan'daki hayvan sevgisizliği, hayvan düşmanlığının boyutu algılanamaz. bugün haberdar olduğum bir olayı bu hayvan düşmanlığının boyutunu göstermek amacıyla paylaşacağım.
ama bu entry'nin asıl amacı azerbaycan'ın hayvan düşmanlığını tüm dünyaya duyurmak ve böylece toplumların tepki göstermesi sayesinde imajına zarar vererek, kendilerine çeki düzen vermelerini sağlamak, hayvan haklarını bu kadar korkunç düzeyde ve yaygınlıkta ihlal etmekten vazeçmelerini sağlamaktır.

video +18; kalp, ruh, sinir hastaları ile reşit olmayan şahısların dikkatli olması önerilir.

http://minval.az/news/15508/ +18  İLGİLİ VAHŞET VİDEOSUNUN LİNKİ

  • azerbaycan'daki bu vahşete tepki göstermek, türkiye'de de toplumun haberdar olduğunu ve rezil olduklarını göstermek amacıyla azerbaycan cumhurbaşkanlığının resmi twitter hesabına yazmak amacauygun olur. https://twitter.com/azerbaijanpa - cumhurbaşkanlığının resmi twitter adresi buymuş. bu yaratığın bulunup cezai yaptırım uygulanmasını talep etmek gerek. 
  • bunun dışında okuduğum kadarıyla yarın azeri hayvanseverler ilgili makamlara şikayet başvurusu yapacaklar. 
  • çok fazla yazacak, detaylı ve hukuki açıklamalar yapacak halde değilim maalesef bu kabus video'dan sonra. ilk kez cümle kuramıyorum, ruhum tamamen çekildi diyeyim. 
  • tekrar belirtiyorum, buradan verilecek tek ve en iyi tepki video'yu yayarak, azerbaycan'ın önlem almayan ve sürekli sokak hayvanlarını tüfeklerle öldürerek topluma da olumsuz örnek oluşturan yönetimine tepki göstermek ve bu yönetimi rezil etmektir.
  • ek: linkteki yazı rusça, sadece video'yu izleyip, belirttiğim twitter adresine tepkilerinizi iletin. bir de ulusal medyada çalışan veya çalışan birilerini tanıyanlara bu haber ve videoyu ulaştırın. sosyal medyada farkedip yayınlamaları uzun sürer, doğrudan yayınlatmak gerek hızlıca yayılması açısından."
  • bu entry azerbaycan'da hayvan hakları başlığındaki entry'mden alıntıdır.
  • bir ek daha: (bkz: azerbaycan'da hayvan hakları)
  • (bkz: azerbaycan'da eurovision için hayvan katliamı)
  • bu entry azeri asıllı şahıs tarafından yazılmış olup, doğal olarak azeri düşmanlığı ile bir ilgisi yoktur. entry'nin amacı azerbaycan'da her daim devam eden hayvan katliamlarının son bulması, idare tarafından apaçık şekilde sokak ortasında tüfeklerle avlanan sokak köpeklerinin, bu vahim olaydaki katil ve katillere ilham vermesinin durdurulmasıdır.