ARA

azerbaycan'da sokak köpeğini işkence ederek öldüren şahsa uygulanan yaptırım - güncel

biz - normal, ortazekalı ve makul hayvan hakları savunucularına göre cinayeti, bu beyinsizlere göre ise kabahatinin sorumlusunun kimliği tespit edilmiş ve sadece 500 manat idari para cezasına hükmedilmiştir.

buna göre bu insanlık lekesi 16 yaşında bir çocukmuş. kendisi ve babasının açıklamaları linkte yer almakta, haber dili azerice olduğundan anlamayanlar olabilir. özetle, bu insanlık defosu ve gereksiz babası kendilerini bu açıklamayla haklı çıkarmaya çalışıyorlar: zavallı köpek bu embesillerin önlem almadığı için ortada bulunan tavuklarına zarar vermiş, en büyük suçu! ise unu dağıtmakmış. evet, bir torba unlarını dökmüş bu yaratıkların. bir torba un karşılığı dövülerek, eziyet ve işkence edilerek öldürülmek.
umarım bu tüm dünyada yoğun infial uyandırıp tepki verilen olay, bir canlının canını alma fiilinin idari para cezası değil, hapis ve adli para cezası gerektirecek suç hükmüne dönüşmesine, buna yönelik yasal düzenlemeler yapılmasına sebep olur. o zamana kadar yine umarım, hem bu cani, hem de sırıtık babası cezai ehliyeti olmayan biri/birileri tarafından toplum vicdanını rahatlatacak davranışlara maruz kalır.
aynen köpeğe yaptıkları gibi.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BUn4fLx5DnQ - olayla ilgili son güncel haber linki.

(bkz: hesen hüseyinov)