Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

barınak varken pet shop'tan hayvan alan insan

bebek yapmak istediği için aldığı hızla terk eden şahısla aynı kişidir. 
(bkz: ücretsiz cavalier king charles köpeği) 

her yazarın sayfasında bulunan seyir defteri isimli nadide kısmı hakkıyla kullanmakta, insan değerlendirmede tek mihenk taşım hayvan hakları olduğundan hayvan dostu, hayvan düşmanı v.s. genelde hayvan temelli ifadelerle tanımlamakta, ilerisi için hatırlatma unsuru oluşturmaktayım.

terk etmenin terk edilen cana psikolojik şiddet olduğundan bihaber bu şahsın, gayet keyifli, mutlu ve sözümona espritüel bir dille yazmaya çalıştığı sahiplendirme ilanını normal, ortazekalı ve makul her insan gibi ben de şaşırıp, ilgili can adına üzülerek okumuş bulundum. 
devamında ilgili şahsı ileride hatırlayayım diye iki kelime yazdım ve o can adına üzücü ilan - entry'nin numarasını kaydettim.

bu sorumsuzlukla bir cana hakkıyla bakamayacağı apaçık ortada olan bu şahsa, muhtemelen sözlüktekileri susturmak amacıyla belirttiği, sahiplendirmeden vazgeçtiğine yönelik fikrini değiştirerek en kısa zamanda bilinçli, sorumlu ve gerçek bir hayvansevere sahiplendirmesini önermekteyim. 

barınak varken pet shop'u tercih eden insan aynı zamanda cins kedi sevdasıyla pet shop'tan satın aldığı kedi canı, bu sefer farklı bir sebeple - yaşlandığı için terk eden vefasızla aynı kişidir ilaveten. 

(bkz: evcil hayvanı yaşlandığı için terk etmek)

özetle, terk etmek için bahane çok. yeter ki, terk etmeye karar versin bir insan, ileri süreceği bir birinden anlamsız bahaneler bitmek tükenmek bilmez. öyle inandırıcı bir şekilde anlatmaya, karşısındakileri ikna etmeye çalışır ki, yalanlarına kendisi bile inanır. 

hamlet'te dendiği ve esaslı bir şüphe nedeni olduğu üzere: kadın çok fazla konuşuyor.