ARA

ekşi sözlük tavşan servisi

bu olağanüstü tavşan canlar yuva arıyor. muhteşemler. rabbim çok güzel yaratmış. 

  • cins tavşan almak için pet shop'un yolunu tutarak bir kaç yüz tl ödeyerek satın almak yerine bu tür ücretsiz sahiplendirme platformlarından evlat edinilmesi gereken tavşancanlara ait özel bölüm. 
  • aslanbaş denilen tavşan ile ada tavşanı denilen canın yavruları görülmektedir. 3 kız, 3 oğlan. maşallah pek tatlılar, ki zaten tatlı ve muhteşem olmayan tavşan yok yeryüzünde. resimlerini görmek bile şefkat hissimi en yoğun şekilde harekete geçirmeye yetiyor. 
  • bu canlar baş/boyun ve kuyruk bölgesinde bol ve uzun tüylü olmaları ile bilinirler. özellikle baş kısmındaki uzun tüyler pek güzel. bu nedenle aslan yelesine benzediğinden aslanbaş tavşan deniyor bu canlara. 

  • belirttiğim gibi evini/odasını en kötü ihtimalle kapalı balkonunu bu muhteşem tavşancanlarla paylaşmak isteyen gerçek tavşanseverler bu canları sahiplensin. 
  • ancak asla kafeste tutmamak ve cins olduğu için üretip satmamak kaydıyla. daha önce de vurguladığım gibi tavşanlara yönelik hassasiyetim nedeniyle zaman ve enerji ayırarak, tavşancanların ilanlarını yayınlamak ve yaymaya çok önem veriyor ve gerçekleştiriyorum. bundan amacım bu canların gerçekten mutlu olacakları yuvalara kavuşmalarını sağlamak, pet shop yerine gönüllü surette evlat edinmeyi yaygınlaştırmak, böylece pet shop denilen kanlı ticaret ağını aradan çıkarıp, sonuçta tamamen ortadan kaldırmaktır. 
  • bu amacıma aykırı olarak, bu tavşan sahiplendirme ilanlarını benim aracılığımla görüp tavşan sahiplenenlerin kafeste tutması ve/veya üretmesi halinde hakkımı asla helal etmiyorum. bunu yapanları allah (c.c.)a havale ediyorum. bir kez daha belirteyim. 

  • iletişim ve detaylar da yine linkte. sahiplenemeyecek olanlar çevresine mutlaka duyursun, kesin birileri çıkar bu canları sahiplenmek isteyen çevrelerimizden.

  • ek: linkte de belirttiğim üzere tavşanlar çok hızlı ürer, bu nedenle mutlaka kısırlaştırmak gerekmektedir. kısırlaştırma işlemi h.k.k. ile zorunlu kılınan bir işlemdir hayvan sahiplerine. ayrıca kolay, sağlıklı ve hayvan haklarına uygun ve en temel işlemlerdendir.