Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

pet shop

pet shop'lardan asla can satın almayın!

sattığının bir can olduğunun, kendisi kadar yaşam hakkına sahip bir yaratılmış olduğunun farkında olmayan beyinsizlerin hayvan + yem + kafes (akvaryum) sadece x tl şeklinde promosyon yöntemlerinden yararlanarak kampanyalar düzenleyerek, zaten çoğunlukla alınan canların ilk fırsatta baştan savulduğu gibi bir vicdansızlığa katkıda bulunduğu, bu yönleriyle artık tamamen bir vahşethaneye dönüşen yer.

çok sayıda pet shop maalesef son dönemlerde canların yaşam hakkını ihlal eden bu tür kampanyalar düzenlemekte, "müşteri"lerini bu promosyonlarla cezbetmeye çalışmakta, bu tür kampanyalar sonucunda ise promosyona kanıp satın alınan canların terk edilmesi, sokağa/ormana/parka - yani mutlak ölüme bırakılması olayları artış göstermektedir.

http://www.turseng.com/...lik-kampanya-yapan-pet.html - konuya ilişkin yazdığım detaylı yazı ve bu kabus gibi kampanyanın görseli ve de bu tür durumlarla karşılaşıldığında yapılacak işlemler, takip edilecek yollar linkte.

ek: bu arada benzer kampanyanın kedi ve köpeklere yönelik bir versiyonu olduğu da yine tarafıma iletilen bilgiler arasındaydı.