Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

tuğba özerk

şu sırıtışa bak, ne kadar irrite edici, üzerindeki başka canlıya ait giysinin, o canlının üzerinden koparılarak alınmış olmasına karşı ne kadar lakayt

   *******
kürk vahşetine katkısı ile ilgili entry'mi son oylananlarda görmemle birlikte tekrar hatırladığım, "öyle vizon falan değiil, tavşan buu!" derken o merhametsizliğin meymenetsizleştirdiği suratının aldığı büzüşük halden, o "tavşan bu" dediği anda hatırladıkça midemi bulandıran bir küçümseme ifadesiyle yaptığı burun kıvırma mimiği ile birlikte hayvan düşmanlarının suratlarında oluşan o kalıcı nursuz ifadeden ibaret kan kokan şahıs.

senin "tavşan bu" diyerek burun kıvırdığın o canlının acı çekmemesi için kendi canından vazgeçecek kadar erdemli insanlar var bu dünyada.
bunu algılayacak kapasitede olmadığın, işkence ile elde edilen bir ürünü satın alıp giymenden apaçık anlaşılmakta.
sen ve senin gibiler, gözünüzün önünde gerçekleştirilse bu kanlı işlemler, yine o kanlı parçayı oradaca alıp üzerinize geçirecek düzeydesiniz.

kürke hayır! kaz tüyüne hayır! kaz ve ördek ciğerine hayır! süt danasına hayır! hayvan deneylerine hayır! bu ve diğer çok sayıda ürün endüstriyel işkence ürünleridir. satın almamak, kullanmamak, kullananları bilinçlendirmeye devam etmek, en önemlisi ise sürekliliğe önem vermek gerekmektedir hayvan hakları adına. zira bu tür işkence örnekleri maalesef göz önünde yapılmadığından, buna ilişkin bilinçlendirici yayınlar çok çabuk unutuluyor.

bu nedenle her daim bu yayınlara vurgu yapmak, hatırlatmak ve bu bilinçlendirme çalışmalarını sürekli devam ettirmek gerek.
(bkz: kaz tüyü vahşeti)
(bkz: süt danası vahşeti)
(bkz: hayvanlar üzerinde deney yapan firmalar)