Öne Çıkan Yayın

earthlings - hayvan haklarına dair en etkili belgesel

                                                     earthlings belgeseli earthlings belgeseli hayvan haklarına yönelik duyarlılık ve ça...

yaşlanan hayvanı terk etmek - 2. yazı

yaşlandığı için terk edilen canlardan birisi olan, hakkında sahiplendirme ilanı bulunan 16 yaşındaki kedicanın da uğradığı, maruz kaldığı akibet. 

kedi halihazırda barınakta yaşama tutunmaya çalışmaktaymış. ancak ilanda da belirtildiği üzere barınak koşullarında bakılması oldukça zormuş, zira yaş mama bağışı çok azdır barınaklara. zaten türkiye'de kedi barınağı da bulunmamakta, bu can muhtemelen köpek barınaklarından birisinde bir kafes içinde veya küçük bir yerde tutulmaktadır. 

barınaklara hem bizzat gidip ziyaret ederek, hem de çeşitli pet sitelerinden mama bağışı yapmak mümkün. bu cana sahiplenileceği güne kadar istanbul'da ikamet eden hayvanseverlere, bu canın bulunduğu barınağa bizzat giderek yaş mama götürmelerini ve elleri ile beslemelerini önermekteyim. yavrucak hem doymuş, hem de şefkat ve sevgi almış olur böylece. 

ama öncelikli olan elbette ki, canın son dönemlerini geçirmesi için sahiplenilmesidir. evini bu canla paylaşabilecek olanlar gecikmeksizin barınaktan alsın ve vicdansız "candostu"nun vermediği sevgiyi bu cana vermek üzere alıp evine götürsün. 

barınak adresi ve diğer detaylar ilanda bulunan tel. no'dan bağlantı kurularak öğrenilebilir ilan sahibinden.

güncel bilgi: yavrucak yuvalanmış. herhangi bir sorun ortaya çıkar, yine yuva ararsa yayını güncelleyeceğim.